Реєстрація зобов’язань за договорами, укладеними без застосування спрощеної закупівлі

Олена Жадан
952
30 Березня 2021
Реєстрація зобов’язань за договорами, укладеними без застосування спрощеної закупівлі
952
30 Березня 2021

У виняткових випадках замовники можуть здійснювати закупівлі товарів, робіт або послуг без застосування норм Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі — Закон), навіть якщо вартісні межі перевищують встановлені частиною 1 статті 3 Закону. В момент подання на реєстрацію бюджетних зобов’язань за такими договорами в органів Державної казначейської служби України (надалі — Казначейство) може виникнути до замовника ряд питань, зокрема, якими нормами законодавства керувався замовник під час прийняття рішення про укладання договору без проведення спрощеної закупівлі або процедури закупівлі та яким чином замовник може підтвердити своє рішення? Детальніше вищеописані ситуації розглянемо у статті.

Вимоги Закону до вартісних меж для застосування процедур закупівель / спрощених закупівель

Замовники, визначені пунктами 1-3 частини 1 статті 2 Закону, за умови, що вартість предмета закупівлі товарів і послуг дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а робіт — 1,5 млн грн, застосовують процедури закупівель, визначені статтею 13 Закону. У випадку, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини 1 статті 3 Закону, замовники проводять спрощену закупівлю, порядок якої регламентовано статтею 14 Закону.

Крім цього, частиною 7 статті 3 Закону передбачено виняткові ситуації, в яких замовники можуть не застосовувати...

Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель