Надання роз’яснень та / або внесення змін у спрощеній закупівлі з 26.06.2021

Редакція
1678
5 Серпня 2021
Надання роз’яснень та / або внесення змін у спрощеній закупівлі з 26.06.2021
1678
5 Серпня 2021

У статті «Рекомендації щодо періоду уточнення в спрощеній закупівлі» ми зрозуміли, що відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовникам варто збільшувати період уточнення інформації про закупівлю та / або строк для подання пропозицій, передбачені пунктами 8 та 9 частини 3 статті 14 Закону, так, щоб загальний строк між оголошенням про проведення спрощеної закупівлі та кінцевим строком подання пропозицій був не менше шести робочих днів.

Далі найцікавіше: у період уточнення інформації учасники спрощеної закупівлі мають право звернутися до замовника через електронну систему закупівель за роз’ясненням щодо інформації, зазначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, щодо вимог до предмета закупівлі та / або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення спрощеної закупівлі.

Відповідно до вимог абзацу 3 частини 7 статті 14 Закону замовник протягом одного робочого дня з дня їх оприлюдненнязобов’язаний надати роз’яснення на звернення учасників спрощеної закупівлі, які оприлюднюються в електронній системі закупівель, та / або внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, та / або вимог до предмета закупівлі.

Ба більше, в електронній системі закупівельтехнічно реалізована можливість з боку замовника надати роз’яснення на звернення та / або вимоги учасників спрощеної закупівлі до початку подання пропозицій.Щоб у вас був час на такі дії, замовнику самостійно необхідно в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, окрім зазначення періоду уточнення інформації про закупівлю та кінцевого строку подання пропозицій, передбачити період (час) для надання роз’яснення на звернення та / або вимоги учасників спрощеної закупівлі, але так, щоб цей проміжок часу не перевищував добу.

Наприклад, під час заповнення полів електронної системи закупівель строк періоду уточнення інформації закінчується 23.08 о 12:00, то строк на початоку подання пропозицій встановлюємо 23.08 з 16:00. У такому випадку ми дотримаємось вимог Закону та забезпечимо собі 4 години для надання роз’яснення на звернення та / або вимоги учасників спрощеної закупівлі.


Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Алгоритм проведення спрощеної закупівлі з 26.06.2021


Усе про зміни до Закону про закупівлі читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Зміни до Закону України “Про публічні закупівлі”». Оновлений алгоритм проведення спрощеної закупівлі — у статті «Алгоритм проведення спрощеної закупівлі з 26.06.2021» та «Рекомендації щодо періоду уточнення в спрощеній закупівлі».

Усе про зміни до Закону про закупівлі в частині, що стосується оскарження процедур закупівель, читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Оскарження процедур закупівель: нові правила з 26.06.2021».

Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників