Рекомендації щодо періоду уточнення в спрощеній закупівлі

Редакція
1144
15 Липня 2021
Рекомендації щодо періоду уточнення в спрощеній закупівлі
1144
15 Липня 2021

Відповідно до пункту 8 частини 3 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, що оприлюднюється замовником відповідно до статті 10 Закону, обов’язково зазначається період уточнення інформації про закупівлю (не менше трьох робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі в електронній системі закупівель).

Згідно з пунктом 9 частини 3 статті 14 Закону в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, що оприлюднюється замовником відповідно до статті 10 Закону, обов’язково зазначається кінцевий строк подання пропозицій (строк для подання пропозицій не може бути менше ніж два робочі дні з дня закінчення періоду уточнення інформації про закупівлю).

Тобто Законом встановлено мінімальний строк від оголошення про проведення спрощеної закупівлі до кінцевого строку подання пропозицій у п’ять днів.

Утім, пунктом 2 частини 1 статті 10 Закону передбачено, що оголошення про проведення спрощеної закупівлі та проєкт договору про закупівлю оприлюднюється замовником самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики в електронній системі закупівель не пізніше ніж за 6 робочих днів до кінцевого строку подання пропозицій.

Враховуючи зазначене, рекомендуємо замовникам збільшувати період уточнення інформації про закупівлю та / або строк для подання пропозицій, передбачені пунктами 8 та 9 частини 3 статті 14 Закону, так, щоб загальний строк між оголошенням про проведення спрощеної закупівлі та кінцевим строком подання пропозицій був не менше шести робочих днів.


Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Алгоритм проведення спрощеної закупівлі з 26.06.2021


Усе про зміни до Закону про закупівлі читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Зміни до Закону України “Про публічні закупівлі”». Оновлений алгоритм проведення спрощеної закупівлі — у статті «Алгоритм проведення спрощеної закупівлі з 26.06.2021».

Усе про зміни до Закону про закупівлі в частині, що стосується процедур закупівель, читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Оскарження процедур закупівель: нові правила з 26.06.2021».

Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників