Зміна обсягу / вартості «прямого» договору: на що варто звернути увагу

Наталія Чабан
2104
17 Січня 2022
Зміна обсягу / вартості «прямого» договору: на що варто звернути увагу
2104
17 Січня 2022

Ніщо так не цінується закупівельниками як право на закупівлю шляхом укладення «прямого» договору, адже на цей вид договору не поширюються вимоги Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Але й тут є певна межа, оскільки  більшість договорів у процесі виконання потребує певних коригувань, зокрема в частині зміни ціни та / або обсягу предмета закупівлі. У яких випадках «прямі» договори починають підпадати під дію Закону, дізнаємось із роз’яснення Уповноваженого органу.

Запит від КП «Н» за № 1604/2021, оприлюднений на порталі Уповноваженого органу, містить таке питання: «закупівля відбулась згідно зі статтею 3 частини 7 Закону (без застосування ЕСЗ) у зв’язку з необхідністю захисту прав інтелектуальної власності. Вартість договору 155 000,00 грн. Чи можна додатковою угодою збільшити суму договору і кількість послуг, що закуповуються?».

Мінекономіки надано відповідь: «Договірні відносини, що виникають при укладенні та виконанні договору, який не є договором про закупівлю у розумінні Закону, регулюються, зокрема, Цивільним кодексом України (далі — ЦКУ) та Господарським кодексом України (далі — ГКУ).

Частиною 1 статті 638 ЦКУ визначено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.