Нотатки закупівельника: не вклався у 20-денний термін укладення договору про закупівлю? Рішення є!

Ганна Довгая
1111
29 Січня 2021
Нотатки закупівельника: не вклався у 20-денний термін укладення договору про закупівлю? Рішення є!
1111
29 Січня 2021

Цінуйте час: дні йдуть безповоротно.
Гете

Непоодинокі випадки, коли підписант договору про закупівлю вирушає у термінове відрядження чи ще гірше — захворів. Причини, звичайно ж, об’єктивні, але ж Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) ніхто не скасовував: відповідно до частини 4 статті 41 Закону зазначено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції / пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі / спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника в разі застосування переговорної процедури.

У зв’язку з цим, поки договір про закупівлю не підписано, змінити його умови, істотні чи ні, неможливо. Нічого, правове рішення є! Спершу згадаємо строки укладення договору про закупівлю за результатами проведених відкритих торгів та відкритих торгів з публікацією англійською мовою (Таблиця 1).

Договір про закупівлю укладається:

не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю

у випадку обґрунтованої необхідності можна продовжити строк для укладення договору до 60 днів

 

Тлумачимо частину 6 статті 33 Закону, за якою дозволено у випадку обґрунтованої необхідності продовжити строк для укладання договору про закупівлю до 60 днів:

  1. продовжити строк на укладення договору до 60 днів потрібно максимум на двадцятий день з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. Більше — у статті: «Продовження строку для укладення договору про закупівлю. Технічна реалізація в системі»;
  2. у разі проведення переговорної процедури Законом не передбачено можливості продовжити строк для укладення договору про закупівлю до 60 днів. Цікаво чому? Деталі — у статті «Строк для укладення договору за переговорною процедурою та його продовження»;
  3. норма щодо продовження строку для укладення договору до 60 днів не поширюватиме свою дію в разі проведення спрощеної закупівлі, оскільки остання не є процедурою закупівлі в розумінні Закону. Погоджуєтесь? Читайте «Уникаємо ризиків на етапі укладання договору про закупівлю».

Стисло про головне:

  • Чи потрібно інформацію про обґрунтовану необхідність продовжити строк для укладення договору про закупівлю оприлюднювати в електронній системі  закупівель? — Ні, Закон такої вимоги не містить, але замовник має право оприлюднити.
  • Як оформлювати продовження строку для укладання договору про закупівлю до 60 днів? — Протоколом. При цьому важливо, щоб дата складення протоколу не перевищувала двадцятий день з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю та протокол містив відповідне обґрунтування.
  • Для яких процедур можна застосовувати продовження до 60 днів? — Для «відкритих торгів», «відкритих торгів з публікацією англійською мовою», «конкурентного діалогу», «торгів з обмеженою участю».
  • Закон про закупівлі дозволяє укласти договір про закупівлю на 60-й день у разі аргументованого продовження? — Ні. Конструкція «до 60 днів» означає, що договір про закупівлю укладаємо не раніше 10 днів і не пізніше 59 днів (із врахуванням 10 днів).

Відповідно до статті 16414 Кодексу України про адміністративні правопорушення укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та / або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, тягне за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника від тисячі п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (25 500–51 000 грн).

Наостанок корисність (Рис. 1):

Рис.1
Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель