Уникаємо ризиків на етапі укладання договору про закупівлю

Наталія Чабан
1669
24 Січня 2021
Уникаємо ризиків на етапі укладання договору про закупівлю
1669
24 Січня 2021

Забезпечення права на оскарження рішень замовника,відповідно до якого договір про закупівлю не може бути укладено раніше, ніж завершиться час, що відводиться іншим учасникам на оскарження результатів торгів, є одним із важливих елементів його укладення. Крім того, не забуваймо, що статтею 43 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено підстави визнання договору про закупівлю нікчемним, зокрема, у разі укладення договору про закупівлю з порушенням строків, передбачених частинами 5 і 6 статті 33 Закону. Тож сьогодні пропонуємо розглянути питання застосування права на продовження строків для укладання договору про закупівлю та розповімо, як уникнути можливих ризиків на даному етапі.

Частиною 5 статті 33 Закону встановлено, що для забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. Як правильно рахувати строки в публічних закупівлях, читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «“Добра ложка до обіду”, або Кому яка користь з того, що в PROZORRO навчилися рахувати строки».

Крім того, чинна редакція Закону, на відміну від попередньої, надає можливість продовжити строк для укладання договору про закупівлю. Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.