Забезпечення права на оскарження рішень замовника,відповідно до якого договір про закупівлю не може бути укладено раніше, ніж завершиться час, що відводиться іншим учасникам на оскарження результатів торгів, є одним із важливих елементів його укладення. Крім того, не забуваймо, що статтею 43 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено підстави визнання договору про закупівлю нікчемним, зокрема, у разі укладення договору про закупівлю з порушенням строків, передбачених частинами 5 і 6 статті 33 Закону. Тож сьогодні пропонуємо розглянути питання застосування права на продовження строків для укладання договору про закупівлю та розповімо, як уникнути можливих ризиків на даному етапі.
Частиною 5 статті 33 Закону встановлено, що для забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. Як правильно рахувати строки в публічних закупівлях, читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «“Добра ложка до обіду”, або Кому яка користь з того, що в PROZORRO навчилися рахувати строки».
Крім того, чинна редакція Закону, на відміну від попередньої, надає можливість продовжити строк для укладання договору про закупівлю. Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку...