Договір про закупівлю укладено до 19.04.2020: керуватися статтями чинної чи попередньої редакції Закону?

Редакція
1607
23 Грудня 2020
Договір про закупівлю укладено до 19.04.2020: керуватися статтями чинної чи попередньої редакції Закону?
1607
23 Грудня 2020

До редакції звертаються з такими питаннями:

Договір про закупівлю укладено в січні 2020 року, потрібно підписати додаткову угоду на продовження дії договору про закупівлю на строк, достатній для проведення процедури закупівлі в обсязі, що не перевищує 20 %. Які вказувати статті: нової редакції Закону чи попередньої?

Або

Чи можна пролонгувати договір про закупівлю на підставі частини 6 статті 41 Закону про закупівлі, якщо його укладено до 19.04.2020 і тоді зміни до договору регулювалися частиною 5 статті 36? У додатковій угоді посилатися вже на чинну норму Закону?

Відповідь одна, і криється вона в частині 1 статті 58 Конституції України, а саме: закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Крім цього, відповідно до частини 6 Прикінцевих та перехідних положень чинної редакції Закону України «Про публічні закупівлі» договори про закупівлю, укладені в порядку та на умовах, установлених до введення в дію цього Закону, виконуються в повному обсязі до закінчення строку, на який такі договори були укладені. Зміни до таких договорів вносяться в порядку та на умовах, установлених до введення в дію цього Закону. Тому зміни до договору про закупівлю, укладеного до 19.04.2020, вносити необхідно на підставах, що передбачені редакцією Закону України «Про публічні закупівлі», що діяла на момент укладення договору про закупівлю.

Більше про продовження строку дії договору про закупівлю на 20 % — у статтях на порталі RADNUK.COM.UA:

  1. «Обираємо, від якого договору заключити 20 % за попередньою редакцією Закону»
  2. «Коли не варто продовжувати строк дії попереднього договору на 20 %»
  3. «Чотири з половиною умови правомірного продовження дії договору про закупівлю на 20 %»
  4. «Чи можна продовжити строк дії договору по універсальній послузі на 20 %?»
  5. «Правильне завершення договору — вдалий початок року»

Є потреба в закупівлі, але не знаєте, з чого почати та як не отримати штрафи? Реєструйтесь на навчання в Академії Радник та розпочніть нову сторінку вашої закупівельної діяльності без порушень.

Щодо звітування про виконання договорів користуймося на порталі RADNUK.COM.UA табличкою «Зручна таблиця зі строками звітування. Звітуймо разом!».

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.