Обираємо, від якого договору заключити 20 % за попередньою редакцією Закону

Тетяна Мішта
418
21 Листопада 2020
Обираємо, від якого договору заключити 20 % за попередньою редакцією Закону
418
21 Листопада 2020

Питання читача

Доброго дня! Не вистачає обсягу електричної енергії, закупленої на 2020 рік, проводимо процедуру відкритих торгів у жовтні. Як застосувати частину 5 статті 36 попередньої редакції Закону (від якого договору)?

Відповідь експерта

Вітаю! Прикінцевими та перехідними положеннями нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що договори про закупівлю, укладені в порядку та на умовах, установлених до введення в дію цього Закону, виконуються в повному обсязі до закінчення строку, на який такі договори про закупівлю були укладені. Зміни до таких договорів про закупівлю вносяться в порядку та на умовах, установлених до введення в дію цього Закону.

Попередня редакція Закону, яка регулювала правовідносини щодо закупівель, передбачала обов’язкову наявність у тендерній документації проєкту договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.

При цьому після укладання договору про закупівлю його умови не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції, а істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, установлених Законом.

Так, Законом у попередній редакції встановлено, що дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від суми, визначеної в договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

При цьому нова редакція Закону також передбачає, що дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку.

Отже, продовження договору, укладеного згідно з попередньою редакцією Закону, може мати місце, лише якщо така умова була передбачена в договорі про закупівлю, укладеному згідно з попередньою редакцією Закону, та саме в разі необхідності забезпечення потреби і продовження цього договору про закупівлю на час проведення процедури закупівель для цілей наступного року та в разі, якщо в такого договору про закупівлю не закінчився строк його дії у встановленому порядку.

Коментар редакції: додатково зауважимо, що у разі продовження договору про закупівлю, укладеного за попередньою редакцією Закону, закупівлю товарів, робіт та послуг слід здійснювати шляхом проведення процедури закупівлі.

Відповідно до статті 13 чинної редакції Закону процедурами закупівлі є відкриті торги, торги з обмеженою участю, конкурентний діалог, переговорна процедура закупівлі.

Отже, замовники у разі вартості предмета закупівлі до 200 000 грн. та до 1 000 000 грн. для замовників в окремих сферах господарювання на товари та послуги (до 1 500 000 грн. та 5 000 000 грн. для замовників в окремих сферах господарювання на роботи) мають проводити не спрощену закупівлю, а одну з наведених вище процедур закупівель.

Водночас, якщо замовником укладено й інший договір про закупівлю вже за чинною редакцією Закону і в ньому також було передбачено можливість його продовження згідно з Законом, у замовника одночасно в наявності два діючих договори про закупівлю.

У такому разі замовникові слід врахувати, що норми обох редакцій Закону направлені на можливість забезпечення безперебійного процесу постачання та задоволення потреб замовника, пов’язаних із проведенням закупівель на початку наступного року. Тому замовникові необхідно визначитись, 20 % від обсягу якого саме з цих двох договорів про закупівлю йому вистачить для забезпечення потреби на час проведення закупівель на наступний рік, і укласти додаткову угоду до одного з них, оскільки обидва в разі їх дії є договорами про закупівлю, укладеними в попередньому році.

З цікавого що стосується старої редакції договору читайте на порталі RADNUK.COM.UA у таких статтях:

  1. Нечинна норма в договорі про закупівлю. Якою редакцією Закону керуватись?
  2. Проводимо торги по новому, а зміни вносимо за старою редакцією Закону моніторинг встановив порушення
  3. Моніторинг за старою чи новою редакцією Закону
Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель