Чи підпадає під дію Закону послуги з пошуку кадрів через платні сайти?

Ірина Биковська
1725
3 Жовтня 2020
СПЕЦВИПУСК
Чи підпадає під дію Закону послуги з пошуку кадрів через платні сайти?
1725
3 Жовтня 2020

Питання від читача

Вітаю! Виникло спірне питання дуже прошу роз’яснити: чи підпадає під дію Закону про публічні закупівлі послуги з пошуку кадрів через платні сайти?

Відповідь експерта

Відповідно до  частини першої статті 901 Цивільного Кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Як визначено пунктом 21 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), послуги – будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт. Варто зазначити, що наведений перелік послуг не є вичерпним.

Разом  з тим, виключний перелік випадків, на які не поширюється дія Закону, встановлений частиною п’ятою статті 3 Закону та додатково для замовників,  визначених у пункті 4 частини першої статті 2 Закону, частиною шостою статті 3 Закону.

Крім того, відповідно до частини десятої статті 3 Закону, забороняється придбання товарів, робіт і послуг до / без проведення процедур закупівель / спрощених закупівель, визначених Законом, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель / спрощених закупівель, визначених Законом.

Ураховуючи зазначене, оскільки передбачений Законом перелік випадків, на які не поширюється дія Закону, не містить виключення щодо закупівлі послуг з пошуку кадрів з використанням платних веб-ресурсів, закупівля таких послуг має здійснюватись з урахуванням вимог Закону.

Більше про сферу дії Закону читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Чи поширюється дія Закону на випадки відшкодування (компенсації) витрат».

Детально про винятки по спрощеній читайте в статті «Спрощені закупівлі: правила та винятки» на порталі RADNUK.COM.UA.

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.