Чи поширюється дія Закону на випадки відшкодування (компенсації) витрат

Наталія Чабан
1446
27 Серпня 2020
Чи поширюється дія Закону на випадки відшкодування (компенсації) витрат
1446
27 Серпня 2020

Закон в чинній редакції не визначає мінімальну граничну межу суми  від якої слід проводити чи оприлюднювати інформацію про  проведення закупівлі. Як рекомендує Мінекономіки, замовнику слід оприлюднювати звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, починаючи з вартості 0,01 грн. Отже, питання у яких випадках використання коштів є закупівлею у розумінні Закону, а коли – ні, стає ще більш актуальним серед закупівельної спільноти. Тож сьогодні з’ясовуватимемо чи є предметом закупівлі в розумінні Закону відшкодування витрат за перевезення пільгової категорії громадян залізничним транспортом?

Для отримання відповіді на поставлене питання слід пам’ятати, що не кожне використання (витрачання) коштів є закупівлею у розумінні Закону.

Так, відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону договір про закупівлю – господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Отже, визначальною ознакою закупівлі є її двосторонній, оплатний характер, тобто в результаті закупівлі замовник отримує послуги, роботи чи товари.

А як бути, якщо видатки здійснюються замовником саме як відшкодування (компенсація) витрат і не передбачають укладання договору про закупівлю та чи розповсюджуються норми Закону на здійснення таких видатків. Чи потрібно оприлюднювати інформацію про закупівлю в системі ProZorro?

Відповідь на це питання...

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель