Не зазначаємо номенклатурні позиції у закупівлях COVID-19

Редакція
3363
26 Серпня 2020
СПЕЦВИПУСК
Не зазначаємо номенклатурні позиції у закупівлях COVID-19
3363
26 Серпня 2020

Мінекономіки розробило та затвердило наказ від 15.04.2020 № 708 «Порядок визначення предмета закупівлі» (далі — Порядок визначення), який набрав чинності 19 червня 2020 року. Детально про це читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Новий Порядок визначення предмета закупівлі та ключові зміни».

Окремо було затверджено «Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі», наказом від 11.06.2020 № 1082 Мінекономіки, який набрав чинності 17.07.2020 (далі — Порядок розміщення). Детальніше читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статті: «Новий Порядок розміщення інформації та нові проблеми для замовників щодо зазначення інформації стосовно кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі»

У той же час, постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 № 225 (далі – Постанова 225) затверджено Порядок проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України та перелік товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення зазначених заходів на закупівлі яких дія Закону України «Про публічні закупівлі» (Далі – Закон) не поширюється.

Натомість, за результатами такої закупівлі в електронній системі закупівлі замовник лише оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього, звіт про виконання договору про закупівлю відповідно до статті 10 Закону.

В свою чергу, п. 14 Порядку розміщення передбачає, що під час унесення інформації щодо предмета закупівлі товарів та послуг в оголошення, оприлюднення яких передбачено Законом, та повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі в окремих електронних полях зазначається інформація, визначена п. 12 та абз. 2 – 4 п. 13 цього Порядку, та інформація щодо: назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі; коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі.

Тобто вищезазначений пункт Порядку розміщення зобов’язує замовника вносити додаткову інформацію лише в оголошення та в повідомлення про намір укласти договір про закупівлю та за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.

Враховуючи, що закупівлі відповідно до Постанови 225 здійснюються шляхом оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель, а не шляхом оприлюднення оголошення, до таких закупівель, п. 14 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі не застосовується.

Нагадуємо, що вся необхідна інформація для проведення закупівель товарів, робіт і послуг щодо COVID-19 знаходиться у вільному доступі на  порталі RADNUK.COM.UA в розділі «Галузі закупівель», «COVID-19».

COVID-19

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час карантину пов'язаного з COVID-19

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО