Нотатки закупівельника: те, що повинна знати кожна УЗО про COVID-закупівлі

Ганна Довгая
574
25 Червня 2021
Нотатки закупівельника: те, що повинна знати кожна УЗО про COVID-закупівлі
574
25 Червня 2021

Кожна уповноважена замовником особа (не плутаємо уповноважену особу та уповноважену замовником особу (УЗО), згадуємо, що на підприємстві / організації чи установі повинен бути окремий наказ про призначення УЗО для здійснення COVID-закупівель) під час виконання своїх посадових обов’язків повинна керуватись чинним законодавством України та враховувати ряд нюансів, щодо яких занотуємо таке:

 1. Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та Порядок № 225 не містять жодних застережень щодо строку дії договору про COVID-закупівлю. З урахуванням того, що на COVID-закупівлі не поширюється дія Закону, вказане означає, що строк дії договору про COVID-закупівлі регламентується цивільним, господарським та бюджетним законодавством. Більше правового тлумачення — у статті «Строк дії договору про COVID-закупівлю»;
 2. у договорах про COVID-закупівлі допускається зворотна дія у часі (частина 3 статті 631 Цивільного кодексу України), однак не раніше початку дії самого Порядку № 225 чи відповідних змін до Переліку № 225 (залежно від конкретного предмета договору), а також не раніше залучення самого замовника до протидії COVID-19. Чому? Відповідь читайте в статті «Стаття 631 ЦКУ в закупівлі з ознакою COVID-19»;
 3. для правомірного застосування Порядку № 225 потрібно, щоб одночасно виконувалися три умови:
  – правильний предмет закупівлі;
  – правильна мета закупівлі;
  – правильний замовник.

  Детальний розбір таких умов — у статті «Три умови законності COVID-закупівель»;
 4. назва лікарського засобу, який включено до Переліку № 225, ідентифікується виключно по МНН. Саме по МНН замовник визначає, включено даний лікарський засіб до Переліку чи ні. Докладніше про це читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Бути чи не бути МНН в закупівлях з ознакою COVID-19?».

Як проводити закупівлі з ознакою COVID-19, читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Алгоритм проведення закупівель COVID-19».

Для обговорення усіх можливих закупівельних питаньдолучайтеся до телеграм-каналу «ПоРадник у сфері публічних закупівель» Група для обговорення!

Примітка: під Порядком № 225, Переліком № 225 та Постановою № 225 мається на увазі постанова Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 225 «Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2, на території України» (із змінами).

COVID-19

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час карантину пов'язаного з COVID-19