Чіткого визначення переговорної процедури закупівлі Закон про публічні закупівлі (далі — Закон) не містить, але частиною 2 статті 13 Закону передбачено, що як виняток та відповідно до умов, визначених у частині 2 статті 40 Закону, замовники можуть застосовувати переговорну процедуру закупівлі. Згідно з частиною 1 статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.
Хоч електронна система закупівель і наближається до повної електронізації, втім, станом на дату публікування цієї статті замовнику під час проведення переговорної процедури закупівлі необхідно підготувати такі паперові документи:
- протокол про затвердження річного плану або змін до нього. Приклад для завантаження за посиланням;
- запрошення до участі в переговорах. Приклад для завантаження за посиланням;
- протокол переговорів з учасником. Приклад для завантаження за посиланням;
- протокол прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. Приклад для завантаження за посиланням.
Саме такий мінімальний набір документів повинен зберігатися в уповноваженої особи під час проведення переговорної процедури закупівлі. Також не забувайте не тільки обґрунтовувати застосування переговорної процедури закупівлі, але й завантажувати підтвердні документи в електронну систему закупівель під час оприлюднення наміру укласти договір про закупівлю за результатами переговорів.
Бажаємо успіхів у роботі та закупівель без помилок! А ґрунтовний та детальний алгоритм проведення переговорної процедури закупівлі читайте в статті «Алгоритм проведення переговорної процедури закупівлі з 26.06.2021».