До якого моменту можна відкликати пропозицію без негативних наслідків для учасника

Редакція
1160
9 Листопада 2021
До якого моменту можна відкликати пропозицію без негативних наслідків для учасника
1160
9 Листопада 2021

При проведенні спрощеної  закупівлі частиною 9 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено, що учасник має право внести зміни або відкликати свою пропозицію до закінчення строку її подання без втрати свого забезпечення пропозиції. Такі зміни або заява про відкликання пропозиції враховуються, якщо вони отримані електронною системою закупівель до закінчення строку подання пропозицій.

Отже, учасник може передумати брати участь у спрощеній закупівлі та прийняти рішення про відкликання пропозиції, але тільки до закінчення строку подання пропозицій та не секундою пізніше. Технічної можливості відкликати пропозицію після кінцевого строку подання, наприклад після аукціону, коли ще немає переможця, немає.

Якщо учасник передумав брати участь у спрощеній закупівлі та не встиг відкликати свою пропозицію до кінцевого строку подання, його пропозиція допускається до аукціону, після проведення якого в учасника є такі варіанти дій:

  1. Дочекатися розгляду своєї пропозиції. Якщо у пропозиції будуть невідповідності, тоді є ризик її відхилення. Згідно з пунктом 1 частини 13 статті 14 Закону замовник відхиляє пропозицію учасника, якщо вона не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.
  2. Відмовитися від укладання договору про закупівлю. У цьому випадку, згідно з пунктом 3 частини 13 статті 14 Закону, замовник відхиляє пропозицію, якщо учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, відмовився від укладення договору про закупівлю. Але з таким варіантом потрібно бути обережними, оскільки Законом передбачено відхилення пропозиції, якщо учасник протягом одного року до дати оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю більше двох разів (3 і більше) із замовником, який проводить таку спрощену закупівлю (пункт 4 частини 13 статті 14 Закону). Крім того, є ще ризик втрати забезпечення пропозиції (якщо таке було передбачено умовами спрощеної закупівлі).
  3. Не укладати договір про закупівлю з замовником. Це теж ризиковий варіант, оскільки у замовника така підстава може бути прив’язана до відмови від укладання договору про закупівлю, і тоді це знову слугуватиме (як у попередньому пункті) приводом для відхилення пропозиції та призведе до втрати забезпечення пропозиції (якщо таке було передбачено умовами спрощеної закупівлі).

Висновок. Учасник може відкликати пропозицію тільки до закінчення кінцевого строку подання пропозицій. Відкликати пропозицію після кінцевого строку подання немає можливості.

Ще багато цікавого читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях:


Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Як підготувати тендерну пропозицію

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО