Що робити замовнику, якщо учасник після аукціону відмовляється брати участь у закупівлі?

Крістіна Бєлякова
588
4 Листопада 2021
Що робити замовнику, якщо учасник після аукціону відмовляється брати участь у закупівлі?
588
4 Листопада 2021

Запам’ятайте, іноді не отримати бажаного — найбільша удача.
Далай-лама

Відступити за крок до перемоги — не найкращий варіант, але інколи це єдиний вихід для учасника. У цій публікації розберемо ситуацію, коли учасники до аукціону або після аукціону, ще не дочекавшись результату закупівлі (визначення переможця або відхилення), вирішують відмовитися від участі в закупівлі. Чи може учасник відкликати пропозицію? Що робити замовнику у випадку відкликання пропозиції?

Як відкликати пропозицію у спрощеній закупівлі

Частиною 9 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено, що учасник має право внести зміни або відкликати свою пропозицію до закінчення строку її подання без втрати свого забезпечення пропозиції. Такі зміни або заява про відкликання пропозиції враховуються, якщо вони отримані електронною системою закупівель до закінчення строку подання пропозицій.

Отже, учасник може передумати брати участь у спрощеній закупівлі та прийняти рішення про відкликання пропозиції, але тільки до закінчення строку подання пропозицій.

Приклад 1

Якщо у спрощеній строк подання пропозиції з 11:00 25.10.2021 по 11:00 29.10.2021, то можливість відкликати пропозицію є тільки до 11:00 29.10.2021 і ні секунди пізніше.

Як відкликати тендерну пропозицію в процедурі закупівлі

Частина 8 статті 26 Закону дає право учаснику процедури закупівлі внести зміни до своєї тендерної...

Тендерний комітет/уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника