Три нереалізовані підстави для відхилення учасника-переможця в спрощеній закупівлі

Крістіна Бєлякова
2608
25 Листопада 2020
Три нереалізовані підстави для відхилення учасника-переможця в спрощеній закупівлі
2608
25 Листопада 2020

Коли читаєш Закон про публічні закупівлі в частині підстав, за якими замовник повинен відхилити учасника та переможця спрощеної закупівлі (частина 13 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі —Закон)), здається, усе зрозуміло. Але коли починаєш проводити закупівлю, з’являється багато нюансів та прогалин, які в Законі не передбачені. Тому в даній публікації розглянемо три прогалини в Законі з приводу відхилення учасника-переможця.

Перша підстава для відхилення — учасник-переможець не уклав договір про закупівлю

Якщо учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, відмовився від укладення договору про закупівлю, замовник на підставі пункту 3 частини 13 статті 14 Закону відхиляє пропозицію такого учасника та переходить до розгляду наступного. Зверніть увагу, що в Законі про неукладення договору про закупівлю у встановлені строки для спрощеної закупівлі нічого не передбачено.

Рекомендуємо додатково в умовах оголошення про проведення спрощеної закупівлі дописати інформацію про відхилення, наприклад:

У разі відмови переможця спрощеної закупівлі від укладання договору про закупівлю відповідно до вимог оголошення про проведення спрощеної закупівлі, неукладення договору про закупівлю з вини учасника або ненадання замовнику підписаного договору про закупівлю у строк, визначений Законом, учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, вважається таким, що відмовився від укладення договору про закупівлю, та його пропозиція...
Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників