Перевірка кінцевого бенефіціарного власника — обов’язковий етап у роботі кожної уповноваженої особи, який часто забирає час і потребує уважності. Саме тому портал «Радник» пропонує новий зручний інструмент — «Витяг з ЄДР: інформація про кінцевого бенефіціарного власника», що дозволяє отримати необхідні дані швидко та без зайвих дій. У цій статті крок за кроком покажемо, як скористатися інструментом, щоб спростити перевірки учасників і заощадити час у щоденній роботі.
Отже, почнімо!
Насамперед на порталі RADNUK.COM.UA перейдіть на вкладку «Інструменти» та виберіть інструмент «Витяг з ЄДР: інформація про КБВ» (Рис. 1).

Введіть код ЄДРПОУ контрагента та натисніть «Пошук» (Рис. 2).

І от ви вже маєте готовий результат!
Результатом пошуку будуть відомості з Єдиного державного реєстру, актуальні на дату здійснення пошуку, які можна одразу скачати, натиснувши кнопку «Завантажити» (Рис. 3). Скачану довідку ви миттєво отримаєте у форматі pdf на свій пристрій.

Відомості відображаються у таких розділах:
Анкета, що містить код ЄДРПОУ; повне найменування юридичної особи; скорочену назву; адресу; статус; капітал; директора; види діяльності.
Контакти ЄДР, що містить місцезнаходження юридичної особи.
Учасники та бенефіціари, що містить:
- Перелік засновників / учасників юридичної особи (Рис. 4);
- Інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника, якщо засновник — юридична особа: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства, місце проживання, а також повне найменування та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, в якому ця особа є кінцевим бенефіціарним власником (контролером), або інформація про відсутність кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника (Рис. 4 );
- Відомості про структуру власності (Рис. 5);
- Відомості щодо відсутності КБВ юридичної особи або відомості про виключення КБВ юридичної особи за вказівкою Міністерства юстиції України (Рис. 5).


Нагадуємо: відомості про КБВ не надаються для ФОП, а також згідно із законом відсутні для: органів влади, державних і комунальних підприємств / установ, адвокатських та нотаріальних самоврядних організацій, ТПП, публічних компаній із лістингом на іноземних біржах та відокремлених підрозділів (крім іноземних НУО).
Ось приклад листа-пояснення щодо кінцевих бенефіціарних власників для комунальних підприємств та листа-пояснення щодо кінцевих бенефіціарних власників для фізичної особи — підприємця.










