Електронні книги на порталі Радник висвітлюють як здійснення закупівель замовником, так і участь у них потенційних учасників, представників бізнесу.
Станом на січень-2024 уже 31 електронна книга на порталі Радник допомагає закупівельній спільноті під час вирішення різних складних закупівельних питань. Усі вони зібрані в одному місці — у розділі «Книги»:
Учасникам у сфері публічних закупівель рекомендуємо звернути особливу увагу на е-книгу «Перемога в закупівлях (тендерах): гайд для учасника». Ви впораєтесь з будь-яким тендером!
Як знайти практику з публічних закупівель?
Допоможуть електронні книги на порталі Радник! Ось готова добірка:
- «Оскарження закупівель до АМКУ за Особливостями № 1178», що містить актуальну практику рішень Антимонопольного комітету України в період дії воєнного стану в Україні.
- «Моніторинг закупівель за Особливостями», що містить розподілену за темами добірку висновків Державної аудиторської служби України щодо закупівель.
- «Практика суду, що стосується публічних закупівель». Назва цієї е-книги говорить саме за себе. Вперше в Україні передплатникам порталу доступний збірник судових рішень, що стосуються публічних закупівель, в одному місці.
Якщо у вас є потреба в аналізі практики за Законом України «Про публічні закупівлі», наприклад тривають судові спори за договором, який було укладено за Законом, то користуйтесь електронними книгами «Практика моніторингу процедур закупівель за Законом» та «Рішення Антимонопольного комітету України щодо публічних закупівель (тендерів)».
Хто така уповноважена особа та як правильно розпочати її діяльність?
Допоможуть електронні книги на порталі Радник! Ось готова добірка:
- «Уповноважена особа». У цій книзі ви дізнаєтесь усе щодо того, як організувати роботу уповноваженої особи на підприємстві.
- «Тестування уповноваженої особи: гайд для початківців». Дійсно, для уповноваженої особи тестування є обов’язковим, якщо вона, наприклад, здійснює відкриті торги. Тому відкривайте книгу, з нею ви зможете з першого разу пройти це тестування та отримати сертифікат. Ми віримо у вас!
- «Річний план закупівель: нюанси 2024 року».Річний план закупівель – першочерговий документ уповноваженої особи/фахівця з публічних закупівель, затвердження якого передує безпосередньому здійсненню закупівлі в електронній системі Прозорро. У книзі ви отримаєте усі необхідні приклади та пояснення.
- «Очікувана вартість предмета закупівлі від А до Я». Назва книги говорить сама за себе. Тому користуйтесь нею перед здійсненням закупівлі, зокрема на етапі планування.
- «Життєвий цикл документів з питань публічних закупівель». Ця книга тлумачить основні організаційно-правові засади життєвого циклу документів, у тому числі з питань публічних закупівель, зокрема оформлення, зберігання, архівування, знищення документів.
Окремо зауважимо, що Уповноваженим органом, що має повноваження надавати консультації з питань здійснення публічних закупівель, є Мінекономіки. І ось зібрано за темами електронну книгу з консультаціями — «Консультації Мінекономіки з публічних закупівель».
Як правильно укласти договір про закупівлю?
Допоможуть електронні книги на порталі Радник! Ось готова добірка:
- «Все, що необхідно знати про договори в публічних закупівлях» — це збірка договірної практики з публічних закупівель, що включає і роз’яснення, і навіть приклади відповідних додаткових угод та договору.
- «Звіт про виконання договору в публічних закупівлях». Після того як в електронній системі закупівель замовник оприлюднить звіт про виконання договору про закупівлю, така закупівля отримує статус «завершена» і такий замовник вже технічно не може внести будь-які подальші зміни до цієї закупівлі. Тому важливо розуміти, коли варто утриматись від опублікування звіту, коли законодавство дозволяє не публікувати звіт, а коли такі дії для уповноваженої особи є обов’язковими.
- «Укладання додаткових угод в обсязі 20 % на початку наступного року». Пролонгація в публічних закупівлях може призвести як до збитків підприємству, так і до накладення відповідних штрафів. Щоб такого не сталося, варто взяти на замітку цю е-книгу.
- «Реєстрація договору в Казначействі». Після успішно проведених закупівель у замовників сфери публічних закупівель часто виникають складнощі, а подекуди й непорозуміння з представниками органів державного казначейського обслуговування під час реєстрації договірних зобов’язань. Ця е-книга допоможе їх вирішити.
Проводжу тендер: як все врахувати?
Допоможуть електронні книги на порталі Радник! Ось готова добірка:
- «Особливості здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування». Під час воєнного стану уся закупівельна громада України враховує Особливості під час здійснення закупівель. Тому цю книгу не можна оминути.
- «Алгоритми проведення закупівель та їх особливості». Кожна закупівля має свої особливості. Для того щоб ефективно провести кожну з них, необхідно пам’ятати про їхні нюанси. Саме тут вони зібрані.
- «Приклади документів для відкритих торгів з особливостями з урахуванням змін від 19.05.2023». Відкриті торги, безумовно, найпоширеніший вид процедур закупівель. А тут зібрані усі документи, які вам стануть у пригоді під час їх здійснення!
- «Прозорро Маркет з прикладами документів». Коли потрібно здійснити закупівлю швидко, але в рамках чинного законодавства, Prozorro Market — ідеальний варіант.
- «Закупівлі за виключеннями згідно з пунктом 13 Особливостей». Чи не найбільш спірна норма законодавства у сфері закупівель, яка дозволяє уникнути проведення відкритих торгів, є найбільш цікавою, можливо, інтригуючою для уповноваженої особи. Бо укласти «прямий» договір про закупівлю значно легше, аніж готувати тендерну документацію, дотримуватись кожного етапу й усіх вимог проведення такої процедури, як відкриті торги.
- «Недобросовісні постачальники та що з ними робити (штрафи, санкції)» — книга «маст хев», оскільки наразі вкрай важливо не вести договірні відносини як з росією, так і білоруссю. При цьому є й ряд інших нюансів, що стосуються і кінцевих бенефіціарів, і штрафних санкцій, які обов’язково потрібно застосовувати до контрагента, зокрема у разі порушень умов договору про закупівлю.
А щоб враховувати строки під час здійснення усіх вищенаведених закупівель, нами вже підготовлено книгу «Строки в публічних закупівлях». Не соромтесь, користуйтесь!
Інші електронні книги, що стосуються публічних закупівель
Один відомий письменник якось сказав, що перемога є там, де є рух вперед. З порталом «Радник у сфері державних закупівель» ти приречений на перемогу та невпинний закупівельний розвиток. Бо ми маємо для тебе ще такі електронні книги:
- «Локалізація в закупівлях». За допомогою цієї е-книги ви зможете максимально комфортно та швидко організувати закупівлі під час воєнного стану з урахуванням останніх змін до Закону України «Про публічні закупівлі» в частині локалізації виробництва, мати під рукою важливу та актуальну інформацію щодо ступеня локалізації виробництва, переліку товарів, які підпадають під такий ступінь локалізації. У посібнику розміщено зразки документів.
- «Збільшення ціни до 10 % у закупівлях за Законом та Постановою № 1178». У цій електронній книзі ви зрозумієте усі закупівельні нюанси застосування норми законодавства в частині збільшення ціни за одиницю товару в разі коливання цін на ринку. А також отримаєте корисну практику щодо цього.
- «Все про (не)зазначення інформації щодо номенклатурних позицій закупівлі». В окремих електронних полях має міститися інформація щодо назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі; коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі. Як дотриматись цієї вимоги? Допоможе ця книга.
- «Дотримання Постанови № 710 в частині підготовки й оприлюднення обґрунтувань». Тут ви зрозумієте, коли, хто та за яких умов має готувати/оприлюднювати обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.
- «Забезпечення в закупівлях за Законом». Якщо бажаєте розібратись із забезпеченням в публічних закупівлях за Законом, ця книга для вас.
- «Спрощена закупівля за Законом у деталях». Якщо маєте на меті пригадати нюанси здійснення спрощених закупівель за Законом, ласкаво просимо до перегляду цієї е-книги.
- «Закупівля електричної енергії в період дії воєнного стану». Як правильно та без порушень провести таку закупівлю, читайте в цій електронній книзі.
- «Еквівалент та аналог в публічних закупівлях». Що таке еквівалент? Чим еквівалент відрізняється від аналога? Які особливості встановлення еквівалента в процедурах закупівель? Відповіді на ці та інші супутні питання ми зібрали в цій електронній книзі.