Внесено зміни до договору за Постановою № 169 в частині об’єму та ціни: чи включати додатковий об’єм у звіт?

Марія Степічева
2960
13 Червня 2022
Внесено зміни до договору за Постановою № 169 в частині об’єму та ціни: чи включати додатковий об’єм у звіт?
2960
13 Червня 2022

Питання передплатника порталу RADNUK.COM.UA:

  • Підкажіть, будь ласка, чи можна продовжити термін дії договору, який був укладений згідно з Постановою № 169, а саме до 23.08.2022, однією додатковою угодою? При цьому згодом збільшити обсяг і, відповідно, ціну договору іншою окремою додатковою угодою. Чи все повинно оформлятись одним документом? Як тоді оприлюднювати звіт без використання електронної системи? Чи включати цей додатковий обсяг у звіт?

Відповідь експерта:

Альтернативний варіант. Якщо договір можна вважати виконаним, але у замовника виникає додаткова аналогічна потреба, то він може прийняти рішення про укладення нового договору, а не додаткової угоди. На цьому порталі вже можна завантажити приклад договору про закупівлю товару за Постановою № 169.

Стосовно оприлюднення звіту про договір про закупівлю, що укладено без використання електронної системи закупівель. Пунктом 3 Постанови № 169, зокрема, визначено, що замовник оприлюднює:

  1. звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель;
  2. договір про закупівлю та всі додатки до нього

не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом.

Зважаючи, що у статті «Три найпоширеніші запитання щодо закупівель за Постановою № 169» ми дійшли висновку, що якщо умовами вашого договору (або змінами до договору) передбачено не тільки продовження строку дії договору, але й виконання зобов’язань, то таку інформацію слід відобразити в затвердженому замовником переліку з обсягами товарів, робіт та послуг. Наприклад, шляхом видання наказу про внесення змін до переліку та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг

Якщо ми таку інформацію відображаємо у відповідному переліку, то її в подальшому (якщо вона не конфіденційна) слід відобразити в електронній системі.

Тож якщо ви вирішите не укладати новий договір, а укласти додаткові угоди, у вашій ситуації можливі два варіанти дій:

  1. у період воєнного стану публікувати додаткову(і) угоду(и) шляхом внесення змін до договору як зміни (детально цей варіант описуємо нижче);
  2. публікувати все після припинення / скасування воєнного стану разом з договором і його невід’ємними частинами.

Перший варіант — публікувати додаткову угоду як зміни

Відповідаючи на ваше питання «Як тоді оприлюднювати звіт без використання електронної системи, якщо укласти додаткову угоду, чи включати цей обсяг у звіт?», пропонуємо вам на прикладі електронного майданчика Zakupki.prom.ua розглянути труднощі, які можуть виникнути під час публікації додаткової угоди у вигляді змін.

Відкривши закупівлю, ви побачите у кінці сторінки кнопку «Працювати з договором» (Рис.1):

Рис. 1

Натиснувши на неї, ви перейдете до сторінки, де детально буде вказана інформація про ваш договір, і функціонал майданчика пропонує вам додати зміни до розміщеного договору (Рис. 2):

Рис. 2

Натиснувши на кнопку «Додати зміни», ви побачите такий функціонал (Рис. 3):

Рис. 3

Як бачите, вам необхідно буде вказати причини внесення змін. На сьогодні функціонал електронних майданчиків, у тому числі Zakupki.prom.ua, не має таких розділів, на кшталт «збільшення ціни та обсягу договорів, що укладені за Постановою № 169», а є лише ті, що пропонує стаття 41 Закону України «Про публічні закупівлі». Проте ця стаття в договорах за Постановою № 169 не застосовується.

Ви зможете тільки, як варіант, зазначити причину «продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю», але вказана причина змін не дасть вам можливості відобразити в електронній системі зміни, що стосуватимуться ціни та обсягу.

Другий варіант — публікувати усе після закінчення воєнного стану разом з договором

Також існує другий варіант публікації додаткової угоди разом з договором. Використовуючи цей варіант, ви не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях публікуєте в електронній системі звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього, у тому числі укладену(і) додаткову(і) угоду(и), і вказуєте на майданчику у звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, вже ціну та обсяг договору з урахуванням змін, які внесені додатковою(ми) угодою(ми).

Зі свого боку радимо вам скористатись найбезпечнішим, на наш погляд, варіантом, а саме укласти новий договір.

Рекомендуємо переглянути публікацію статті «Внесення змін до договорів, укладених за Постановою № 169: порядок та приклад додаткової угоди» на порталі RADNUK.COM.UA.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО