Ми підготували для вас найактуальніше за тиждень: найсвіжіша інформація щодо закупівель під час воєнного стану, аналіз змін та поради, щоб зекономити ваш час та зусилля. Інформація — наш інструмент для успішної праці на благо України. Тримаємо інформаційний фронт.
- Скаржник, оскаржуючи умови тендерної документації, має надати АМКУ докази. Які докази АМКУ вважає належними та неналежними при оскарженні умов тендерної документації, розглядаємо в матеріалі «Нове поняття в оскарженні — „докази“. Що АМКУ вважає доказами?».
- Опублікували додаткову угоду з помилками? Уповноваженій особі варто скласти протокол щодо виявлення технічної (механічної) помилки. Пропонуємо приклад протоколу УО щодо допущення технічних (механічних, формальних) помилок чи певні формулювання з прикладу протоколу про визначення помилки у випадку пропуску строку для оприлюднення рішення про продовження строку розгляду тендерної пропозиції.
- Орган управління / засновник та / або вищестояща організація може своїм рішенням установити правила, обов’язкові для застосування замовником під час проведення закупівель та / або укладення договорів, зокрема, визначити конкретні форми документів, шаблони чи умови договорів. Проте існують типові та примірні договори. Чим вони відрізняються та про нюанси їх застосування йдеться у матеріалі «Типові та примірні договори в публічних закупівлях: обов’язкові чи рекомендовані?».
- 27.04.2022 набрав чинності наказ Мін’юсту від 21.04.2022 № 1581/5, яким затверджено зміни до Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях. Що важливо врахувати у своїй роботі? Подробиці — у статті «Внесено зміни до Правил організації діловодства та архівного зберігання документів: на що звернути увагу?».
- Під час проведення процедури відкритих торгів замовник самостійно у тендерній документації зазначає, у який спосіб, з урахуванням вимог законодавства під час правового режиму воєнного стану, учасник має підтвердити відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі. Тому пропонуємо до вашого огляду приклад вимог ТД за частиною 1 статті 17 Закону (для переможця). Любите більше пояснень? Тоді вам необхідно ознайомитись зі статтею «Мінекономіки про відкриті торги в умовах воєнного стану».
Корисність: як правильно викласти в тендерній документації вимогу про надання підтвердження за статтею 17 Закону, пояснюємо у матеріалі «Щодо формулювання вимоги про (не)судимість». Цей матеріал вам дуже знадобиться, якщо ви працюєте за Законом під час дії воєнного стану.
Пам’ятаймо, що на порталі є добірка корисних інструментів та ресурсів, які ми дбайливо зібрали для вашої зручності: «Перелік корисних посилань під час воєнного стану».
Все буде Україна. Ми стали ще на один тиждень ближче до перемоги! Мирного неба над головою!
Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».