Нове поняття в оскарженні — «докази». Що АМКУ вважає доказами?

Володимир Маркович
518
9 Травня 2022
Нове поняття в оскарженні — «докази». Що АМКУ вважає доказами?
518
9 Травня 2022

З 26.06.2021 діють нові правила оскарження процедур закупівель. Зокрема, зміни торкнулись оскарження умов тендерної документації. Так, з названої дати скаржники, оскаржуючи умови тендерної документації, зобов’язані разом зі скаргою завантажувати документальне підтвердження / докази.

Про це йдеться в абзаці 3 частини 2 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). У разі відсутності завантажених документів (доказів) Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) зобов’язана залишити таку скаргу без розгляду.

Так, відповідно до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

З огляду на вищезазначене, скаржник, оскаржуючи умови тендерної документації, має надати документи, які належним чином обґрунтують наявність у суб’єкта оскарження порушених прав та охоронюваних законом інтересів, зокрема в частині умов тендерної документації, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено права чи законні інтереси такої особи, та які Колегія вважає достатнім та належним доказом.

Тому сьогодні на прикладі рішень розглянемо, які документи Колегія вважає достатніми та належними доказами, а які ні.

Неналежні...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику