Відповідальність уповноваженої особи за публікацію помилкової додаткової угоди

Редакція
592
7 Травня 2022
Відповідальність уповноваженої особи за публікацію помилкової додаткової угоди
592
7 Травня 2022

Питання передплатника порталу RADNUK.COM.UA:

  • Така проблема. Замовник підписав та оприлюднив додаткову угоду на зменшення обсягу закупівлі на підставі пункту 1 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі». Проте в додатковій угоді зазначена фактична (реальна) кількість товару, закуплена за результатом проведення процедури закупівлі, яка не відповідає обсягу товару, визначеному в специфікації до договору про закупівлю. Яка відповідальність уповноваженої особи за публікацію такої додаткової угоди?

Відповідь редакції порталу RADNUK.COM.UA:

Водночас замовнику у вашому випадку варто укласти правильну додаткову угоду з правильними фактичними даними. Таку додаткову угоду та протокол щодо виявлення технічної (механічної) помилки замовник може додатково оприлюднити в електронній системі при опублікуванні наступних змін до такого договору про закупівлю (у разі такого внесення).

Щодо відповідальності. Пунктом 11 частини 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та Законом, інформацію про закупівлю, а саме повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору у випадках, передбачених частиною 5 статті 41 цього Закону, — протягом трьох робочих днів з дня внесення змін.

Якщо зіставити вищезазначену невідповідність змісту додаткової угоди з можливими адміністративними стягненнями за статтею 164-14 КУпАП, то можна виокремити:

  • неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі (1 700 грн; 3 400 грн);
  • внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом (25 500 – 51 000 грн; 51 000 – 85 000 грн).

Тобто якщо замовником відповідну додаткову угоду було розміщено за умов та у встановлені Законом строки, адміністративна відповідальність за виявлене порушення не передбачена. Щодо відповідальності обов’язково завантажуйте шпаргалку уповноваженої особи замовника про адміністративну відповідальність. Крім цього, на порталі RADNUK.COM.UA уже розписано все про відповідальність в умовах воєнного часу в статті «Відповідальність за порушення у сфері публічних закупівель, вчинені під час дії режиму воєнного стану».

Відповідальність у закупівлях

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення функції контролю та відповідальності в сфері публічних закупівель