Чи потрібно публіковати зміни до плану в разі, якщо закупівля не відбулась?

Редакція
1434
19 Лютого 2019
Чи потрібно публіковати зміни до плану в разі, якщо закупівля не відбулась?
1434
19 Лютого 2019

«Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи треба повторно оприлюднювати зміни в річний план закупівель чи додаток до нього у випадку, коли закупівля не відбулась, якщо на той самий предмет закупівлі без зміни якісних і технічних показників плануємо повторно оголошувати відкриті торги? Дякую».

Добрий день! Відповідно до вимог статті 4 «Планування закупівель та інші передумови здійснення процедур закупівель» Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) закупівлі здійснюють відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюють на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження.

Відповідно до наказу МЕРТУ від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» усі інші закупівлі замовник вносить у додаток до річного плану, який створюють за формою річного плану (абз. 3 ч. 2 наказу № 490). Зверніть увагу: стаття 4 Закону передбачає, що вимога планувати закупівлю є передумовою її здійснення, при цьому ніяких винятків (наприклад, щодо того, завершилась така закупівля укладенням договору чи ні) не встановлює, таким чином рекомендовано до здійснення будь-якої закупівлі затверджувати та розміщувати річний план/додаток до річного плану.   Також інформацію щодо планування можна прочитати в таких публікаціях: «Роз’яснення МЕРТУ від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06 щодо планування» (про здійснення закупівель за тимчасовим кошторисом, про непередбачувані закупівлі та про планування) — випуск журналу № 10 (61) за жовтень 2016 року, стор. 38–41; «Рекомендації щодо планування. Особливості планування закупівель замовниками» — випуск журналу № 4 (67) за квітень 2017 року, стор. 34–37; «Плануємо на початку та протягом року. Найголовніші нюанси планування» — випуск журналу № 1 (76) за січень 2018 року, стор. 10–16; «Рекомендації щодо планування. Моніторинг цін при формуванні очікуваної вартості предмета закупівлі» — випуск журналу № 1 (76) за січень 2018 року, стор. 23–28.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)