Чи потрібно вимагати забезпечення тендерної пропозиції, яке вимагалося у двох відкритих торгах, при проведенні переговорної процедури закупівлі на підставі пункту 4 частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі»?

Редакція
1024
25 Лютого 2019
Чи потрібно вимагати забезпечення тендерної пропозиції, яке вимагалося у двох відкритих торгах, при проведенні переговорної процедури закупівлі на підставі пункту 4 частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі»?
1024
25 Лютого 2019

«Добрий день! Просимо пояснити. Наше підприємство провело двічі відкриті торги, які були відмінені через відсутність достатньої кількості учасників. Чи повинні ми вимагати забезпечення тендерної пропозиції, яке вимагалося  у двох відкритих торгах, при проведенні переговорної процедури закупівлі на підставі пункту 4 частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі»? Дякуємо!»

Добрий день! Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Згідно з пунктом 28 часини першої статті 1 Закону тендер (торги) – здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів згідно з процедурами, установленими цим Законом (крім переговорної процедури закупівлі).

Разом з тим, відповідно до частини першої статті 12 Закону закупівля може здійснюватися шляхом застосування однієї з процедур, визначених статтею 12 Закону, зокрема переговорної процедури закупівлі. Згідно з пунктом 8 частини першої статті 1 Закону забезпечення тендерної пропозиції – надання забезпечення виконання зобов’язань учасника перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія. При цьому визначення поняття тендерної пропозиції наведене у пункті 30 частини першої статті 1 Закону. Ураховуючи викладене, вимоги щодо надання учасником забезпечення тендерної пропозиції встановлюються лише при проведенні ним торгів згідно з процедурами, встановленими Законом, крім переговорної процедури закупівлі.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)