Способи підписання документів за допомогою КЕП

Наталія Заєць
3071
13 Травня 2020
СПЕЦВИПУСК
Способи підписання документів за допомогою КЕП
3071
13 Травня 2020

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) — удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа (п. 23 ст. 1 Закону). Кваліфікований сертифікат відкритого ключа — сертифікат відкритого ключа, який видає кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, засвідчувальний центр або центральний засвідчувальний орган і який відповідає вимогам цього Закону. У попередній публікації «Як і хто має застосовувати КЕП?» ми детально розглянули питання, що якщо учасник бере участь у процедурі закупівлі чи спрощеній закупівлі, у вимогах до яких замовник не встановив необхідності накладання КЕП, то учасник повинен розуміти, що він все ж має накласти КЕП на електронні документи, які він подає у складі пропозиції. Тому далі пропоную розглянути способи підписання документів КЕП.

Найпростіший спосіб підписати документ КЕП — за допомогою ресурсу Центрального засвідчувального органу (далі — ЦЗО). Для цього користувач має зайти в розділ «Довірчі послуги» та натиснути на напис «Підписати документ», після чого він потрапить у розділ «Створення кваліфікованого електронного підпису». Після цього користувач має обрати носій, на якому зберігається його КЕП та надавача електронних довірчих послуг. І після цього завантажити КЕП. Як тільки це...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)