Електронний підпис не підпадає під усунення невідповідностей протягом 24 годин

Ганна Довгая
3666
6 Вересня 2020
Електронний підпис не підпадає під усунення невідповідностей протягом 24 годин
3666
6 Вересня 2020
Рішення № 15597-р/пк-пз від 14.08.2020, оголошення № UA-2020-06-16-001053-a

Підстава для відхилення

Тендерна пропозиція учасника (Скаржника), надана для участі у процедурі відкритих торгів за результатом розгляду визначена такою, що не відповідає вимогам відповідної тендерної документації, оскільки тендерна пропозиція не містить накладений електронний підпис (або кваліфікований електронний підпис) учасника / уповноваженої особи учасника процедури закупівлі.

Позиція скаржника

Скаржник зазначає, що Документація не містить жодних умов щодо відхилення тендерної пропозиції учасника у разі ненакладення ЕЦП / КЕП.

Частиною першою статті 31 Закону про публічні закупівлі встановлено вичерпний перелік підстав для відхилення тендерних пропозицій учасників процедур закупівель. Проте жодна з підстав зазначеної норми не передбачає відхилення тендерної пропозиції учасника, у разі не накладення електронного цифрового підпису (або кваліфікованого електронного підпису).

Не накладення електронного цифрового підпису (або кваліфікованого електронного підпису) повинно бути віднесено до невідповідностей щодо документів на підтвердження права підпису тендерної пропозиції та / або договору про закупівлю. В порушення норм Закону, Замовник не надав можливості Скаржнику виправити зазначені невідповідності, що в свою чергу е порушенням законодавства у сфері публічних...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання