КЕП та підстава для відхилення: чи існує зв’язок?

Наталія Чабан
873
3 Грудня 2020
КЕП та підстава для відхилення: чи існує зв’язок?
873
3 Грудня 2020

7 листопада 2018 року набув чинності оновлений Закон України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII (далі — Закон № 2155-VIII), яким припинено дію електронного цифрового підпису (ЕЦП). Отже, тепер уся закупівельна спільнота зобов’язана застосовувати виключно засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки (абзац 2 частини 2 статті 17 Закону  № 2155-VIII). Дане нововведення має безліч як переваг, так і запитань, які потребують вирішення. У цій статті на основі роз’яснення Мінекономіки розглянемо особливості підписання учасником електронного документа за допомогою КЕП та надамо поради щодо встановлення вимоги накладення КЕП у тендерній документації.

Перехідний період, який був передбачений для ЕЦП та посиленого сертифіката відкритого ключа у Законі «Про електронні довірчі послуги», завершено. Починаючи з 8 листопада поточного року всі мають застосовувати виключно кваліфікований електронний підпис (КЕП).

Відповідно до статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель, під час використання якої та з метою подання тендерних пропозицій і здійснення їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».

Тендерна пропозиція — пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації,...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель