Щодо випадків, на які не поширюється дія Закону

Наталія Чабан
1715
13 Серпня 2020
СПЕЦВИПУСК
Щодо випадків, на які не поширюється дія Закону
1715
13 Серпня 2020

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує вартісні межі, встановлені пунктом 1   статті 3 Закону. Водночас частина п’ята статті 3 Закону містить вичерпний перелік випадків предметів закупівлі, на які дія Закону не поширюється, зокрема,  якщо предметом закупівлі є придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно. Розглянемо детальніше даний предмет закупівлі.

Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно з пунктом 4 частини 5 статті 3 Закону дія  Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно. Проте, часто у читачів виникає питання: чи потрібно публікувати звіт про укладений договір оренди нежитлового приміщення на суму понад 50 тис. грн у системі Prozorro та  які дії відповідно до вимог Закону повинен здійснити тендерний комітет / уповноважена особа у такому випадку? Роз’яснення  щодо даного  питання отримуємо із листа-відповіді Мінекономіки № 1800/2020.

Так, на  електронний запит Установи “Агенція регіонального розвитку Закарпатської області” щодо укладення договору оренди...