Щодо встановлення вимоги надання учасниками документів, завірених виробником продукції

Юрій Шаповал
133
13 Грудня 2016
Щодо встановлення вимоги надання учасниками документів, завірених виробником продукції
133
13 Грудня 2016
Рішення № 41р/пк-пз від 10.06.2016. 
Оголошення № UA-2016-05-04-000047-с

Зміст порушення

Пункт 1 розділу III документації передбачає, що учасник відразу в сканованому вигляді завантажує на електронному торговельному майданчику, який приєднаний до системи електронних закупівель, зокрема, документи, які підтверджують походження та якісні характеристики продукції, що є предметом закупівлі, складені відповідно до додатка 3 документації.

Додаток 3 документації містить перелік документів, які підтверджують походження та якісні характеристики продукції, що є предметом закупівлі. У пункті 2 додатка 3 документації такими документами вказані, серед іншого, зразки супроводжувальних документів постачальника (виробника, дилера тощо), що підтверджують якість та походження продукції і будуть надані при постачанні продукції (зразок сертифіката якості або зразок паспорта тощо, завірені виробником товару)

Правові позиції органу оскарження

Замовник не обґрунтував необхідності встановлення в документації вимог стосовно надання зразка сертифіката якості або зразка паспорта тощо, завірених виробником товару. Крім того, наведені вище умови документації обмежують коло учасників лише виробниками або суб’єктами господарювання, безпосередньо пов’язаними з виробниками. Такі вимоги є дискримінаційними стосовно інших учасників процедури закупівлі, у тому числі скаржника.

Дії замовника в частині встановлення наведених вище умов документації порушують один з принципів здійснення закупівель, визначених статтею 3 Закону, а саме принцип недискримінації учасників. Отже,  замовник має внести зміни до документації в цій частині

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель