Переговорна процедура закупівлі в разі двічі відмінених тендерів через відсутність учасників

Анастасія Матвійчук
708
14 Лютого 2020
Переговорна процедура закупівлі в разі двічі відмінених тендерів через відсутність учасників
708
14 Лютого 2020

«Допоможіть, будь ласка. Замовник оголосив відкриті торги (сума понад 1 млн грн), два рази автоматично їх було відмінено через недостатню кількість учасників (брав участь один учасник). Третього разу замовник провів переговорну процедуру і не запросив до участі в переговорах учасника, який брав участь обидва рази у відкритих торгах, і оголосив, що має право укласти договір за результатами переговорної процедури з іншим постачальником. Чи має він на це право? Чи не є це зловживанням з боку Замовника?

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про публічні закупівлі) у пункті 4 частини 2 статті 35 дозволяє замовникові застосувати переговорну процедуру у випадку, якщо замовник двічі відмінив тендер через відсутність достатньої кількості учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Закон про публічні закупівлі дійсно НЕ обмежує коло осіб, з якими замовник має право провести переговори, у тому числі НЕ звужує його лише до одного-єдиного учасника, який подав пропозиції в раніше оголошених відкритих торгах. І ця обставина має очевидне пояснення.  

По-перше, відсутність (чи недостатня кількість) тендерних пропозицій на відкритих торгах не означає відсутності конкуренції на ринку.

По-друге, немає жодних...

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель