Новини закупівель за березень 2015 року

Редакція
1045
2 Березня 2015
Новини закупівель за березень 2015 року
1045
2 Березня 2015

У Мін’юсті провели перші в історії України електронні держзакупівлі

У Міністерстві юстиції України провели тестовий запуск електронної системи державних закупівель, яка дозволить мінімізувати ризики корупції, підвищити прозорість закупівель і відкриє можливості для підприємців брати активнішу участь у постачанні товарів і послуг для потреб держави.

За словами міністра юстиції Павла Петренка, досі система державних закупівель залишалась однією з найбільш корумпованих у країні. Тільки за 2013 рік, за даними СБУ, близько 75 % усіх закупівель товарів і послуг за державні кошти проводили з порушеннями. Унаслідок цього державі завдавали збитків на суму понад 150 млрд грн щорічно, що становить 6-7 % ВВП.

«Лише через виведення державних підприємств з-під дії законодавства про державні закупівлі щорічно в тінь виводилось до 95 млрд грн», — відзначив Павло Петренко.

У 2014 році Мін’юст спільно з грузинськими експертами розпочав розробку електронної системи державних закупівель, яка дасть змогу проводити редукціони (аукціони на зниження ціни) в онлайн-режимі.

«В умовах економічної кризи це суттєво спростить доступ компаній та фізичних-осіб підприємців до системи постачання товарів і послуг, потребу в яких має держава, а також кардинально здешевить їх і знівелює корупційну складову таких закупівель. Кожен підприємець матиме шанс на перемогу, надавши найнижчу ціну за товари і послуги належної якості», — відзначив Павло Петренко.

За словами голови державної служби регуляторної політики та підприємництва Ксенії Ляпіної, на відміну від попередніх проектів законодавства про електронні закупівлі, цього разу робоча група працювала одразу над практичною реалізацією системи.

«Рішення стало можливим завдяки волонтерській роботі багатьох ІТ-фахівців, які протягом кількох місяців розробили програмне забезпечення і втілили найкращі світові практики електронних закупівель, запропоновані грузинськими експертами та українськими фахівцями», — відзначила вона.

Дванадцятого лютого в Мін’юсті було продемонстровано пілотний редукційний аукціон на прикладі закупівель товарів у «допороговому» сегменті (товарні лоти вартістю до 100 тис. грн, для закупівель яких законодавством не передбачено проведення тендерів). Уже під час першого раунду вартість лота знизилась із 9,5 тис. грн до 7,3 тис. грн.

Проект реформування системи державних закупівель стартував у серпні 2014 року, коли було створено відповідну концепцію. Уже у вересні було затверджено технічне завдання на розробку електронної системи держзакупівель, а в жовтні та листопаді написано програмний код системи. Наприкінці минулого року розпочалося тестування системи, яке дало змогу віднайти всі проблемні моменти та запустити пілотний проект із закупівель.

За матеріалами офіційного веб-сайту Міністерства юстиції України — www.minjust.gov.ua

Світовий банк виділить Україні 2 млрд дол упродовж 2015 року

Світовий банк оприлюднив інформацію про надання Україні до 2 млрд дол упродовж 2015 року. Цю допомогу буде спрямовано на захист бідних і підтримку важливих реформ, особливо в газовому і банківському секторах, а також на боротьбу з корупцією та на вдосконалення системи управління і бізнес-середовища.

«Сьогодні я оголошую, що Світовий банк готовий надати до 2 млрд дол у 2015 році для підтримки народу України перед обличчям поточних економічних, фінансових та геополітичних викликів. Важливо, щоб Україна швидко проводила всебічні реформи», — повідомив президент групи Світового банку Джим Ен Кім.

«Ми сподіваємося, що сьогоднішня угода в Мінську (ідеться про угоду, укладену 12.02.2015. — Ред.) і угода МВФ з Україною прокладуть шлях для стабільного економічного розвитку та навколишнього середовища на благо народу України», — підкреслив він.

Варто нагадати, що нещодавно з метою реформування ринку електроенергії Світовий банк виділив Україні 378 млн дол.

Окрім цього, глава МВФ Крістін Лагард також заявила, що Міжнародний валютний фонд виділить Україні 17,5 млрд дол кредиту протягом чотирьох років. Загалом Україна отримає близько 40 млрд дол.

За матеріалами кореспондентів журналу «Радник в сфері державних закупівель»

НАЕК «Енергоатом» першою з державних компаній провела тендер через електронну систему

НАЕК «Енергоатом» першою серед державних компаній України провела тендер через електронну систему державних закупівель, предметом закупівлі був папір для потреб відокремленого підрозділу «Управління справами».

Завдяки використанню в електронних торгах принципу реверсивного аукціону компанії вдалося закупити папір на 15 % дешевше початкової ціни, заявленої на торгах, та на 13 % нижче, ніж мінімальна вартість аналогічної продукції на інтернет-сервісі Hotline.

Головна мета впровадження електронних торгів — забезпечити легкий і вільний доступ до участі в закупівлях «Енергоатома» максимальному колу постачальників, що дасть змогу закуповувати товари за найнижчою ціною.

Система електронних закупівель — це програмний комплекс, призначений для автоматизації відбору постачальників товарів шляхом проведення електронного реверсивного аукціону. Система складається з бази даних, модуля електронного реверсивного аукціону та електронних майданчиків, через які здійснюється доступ до самої системи. Система є загальнодоступною і гарантує прозорість та рівний доступ до інформації всім охочим. Електронний майданчик, на якому відбуваються торги, — це програмне забезпечення, що функціонує в мережі Інтернет та забезпечує покупцеві безоплатну реєстрацію та користування сервісами системи електронних закупівель з автоматичним обміном інформацією щодо самого процесу закупівлі. Здійснення самих торгів базується на принципі електронного реверсивного аукціону, який передбачає пониження цінових пропозицій учасників — від найвищої до найнижчої. Аукціон проводиться у три раунди, кожному учасникові забезпечується доступ до інформації про ціни, запропоновані учасниками, та їхнє місцезнаходження. Головним критерієм відбору того чи іншого постачальника в рамках електронної системи є найнижча ціна.

За січень 2015 року учасники робочої групи «Енергоатома» в межах реалізації проекту впровадження системи електронних закупівель провели низку тестувань, наслідком яких стало обрання основного майданчика для здійснення електронних закупівель. Також було узгоджено всі юридичні питання, зокрема прийнято внутрішнє положення про порядок придбання товарів у межах пілотного проекту щодо впровадження системи електронних закупівель, а також підписано відповідні договори з електронними майданчиками. Участь «Енергоатома» в проекті та користування електронною системою є повністю безкоштовними. Результатом реалізації проекту має стати прозорість процедур закупівлі товарів та послуг, а також суттєва економія коштів.

За матеріалами офіційного урядового веб-порталу — www.kmu.gov.ua

Проект змін бюджету – 2015 від Кабміну оприлюднено у Верховній Раді

Кабмін передав на розгляд у Верховну Раду України проект поправок у державний бюджет України на 2015 рік.

Поправки складено на основі рекомендацій, наданих Україні міжнародними фінансовими кредиторами — насамперед МВФ. Їх прийняття є попередньою умовою виділення країні нового траншу фінансування.

Загалом у законопроекті № 2174 Кабмін пропонує ВРУ збільшити доходи бюджету на 22 млрд гривень.

Цей документ передбачає: зменшити державні внутрішні запозичення на 2,18 млрд грн; збільшити державні зовнішні запозичення на 105,767 млрд грн; збільшити погашення державного внутрішнього боргу на 66,77 млрд грн; збільшити погашення державного зовнішнього боргу на 25,981 млрд грн.

У зв’язку з інфляцією та девальвацією національної валюти Кабмін змушений збільшувати видатки, пов’язані з державним та гарантованим державою боргом, на 21,539 млрд гривень, передусім — для погашення заборгованості перед працівниками держпідприємств. Уряд схвалює додаткові витрати в 400 млн гривень на гемодіаліз, придбання цифрових мамографів і ультразвукових діагностичних приладів українського виробництва та лікування дитячої онкології.

На 200 мільйонів гривень мають намір погасити заборгованість перед шахтарями. У проекті закону також пропонується закріпити додаткові витрати в сумі 15,323 млрд грн для забезпечення соціального захисту населення та надання державної підтримки для найменш захищених категорій громадян України. З них: 12,473 млрд гривень Кабмін пропонує направити на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, 2,8 млрд — на допомогу переселенцям.

Обсяг коштів, виділених на облаштування українсько-російського кордону, пропонується на рівні 2,5 млрд гривень. 600 млн гривень уряд згоден додатково виділити Міністерству охорони здоров’я України та Національній академії медичних наук України. Разом з тим заощадити пропонується на сфері освіти: скоротити кількість вищих навчальних закладів з 802 до 317, скоротити державне замовлення на робочі кадри і так далі.

За матеріалами  «Дзеркало тижня. Україна» — http://zn.ua/

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО