Очистити

Верховна Рада прийняла Закон про відкритість використання публічних коштів

Редакція
21
18 Березня 2015
21
18 Березня 2015

Одинадцятого лютого 2015 року в другому читанні Верховна Рада України прийняла Закон України «Про відкритість використання публічних коштів».

Закон передбачає створення онлайн-платформи, на якій буде відображена вся інформація про те, як розпоряджаються публічними коштами в Україні, починаючи від держбюджету та бюджетів міст і закінчуючи витратами комунальних підприємств.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, приблизний обсяг бюджетного фінансування онлайн-платформи має скласти 500 000 гривень для створення єдиного веб-порталу і його запуску в тестовому режимі 2014 року та додатково 3 000 000 гривень для утримання, починаючи з 2015 року, єдиного веб-порталу. Джерелом покриття додаткових видатків пропонується визначити надходження акцизного податку зі ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції).

Відповідальність за недостовірність і неповноту інформації, оприлюдненої згідно із цим Законом, покладено на керівників розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевих бюджетів, підприємств, органів Пенсійного фонду, а також фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Доступ до інформації, оприлюдненої на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, є вільним та безоплатним.

Інформація про використання публічних коштів, що підлягає оприлюдненню, надається за встановленими Кабінетом Міністрів України формами (форми мають бути затверджені у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону). У разі використання коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів інформація оприлюднюється щоквартально, не пізніше як за 35 днів після закінчення звітного кварталу, та містить відомості про:

 • розпорядника (одержувача) бюджетних коштів;
 • головного розпорядника бюджетних коштів;
 • обсяги бюджетних призначень та/або бюджетних асигнувань на відповідний бюджетний період;
 • обсяги проведених видатків бюджету та наданих кредитів з бюджету за звітний період;
 • укладені за звітний період договори (предмет договору, виконавець, вартість договору, ціна за одиницю, кількість закупленого товару, робіт та/або послуг, строк дії договору та ін.);
 • стан виконання договорів, укладених у попередні звітні періоди, з усіма додатками, які є їх невід’ємною частиною, акти виконання договору;
 • кількість службових відряджень, загальний обсяг витрат на службові відрядження, у тому числі із зазначенням обсягу витрат на закордонні відрядження.

У разі використання коштів підприємств, отриманих ними від їхньої господарської діяльності, інформація оприлюднюється щорічно, не пізніше 31 січня року, наступного за звітним роком, та містить відомості про:

 • підприємство та орган управління майном підприємства;
 • обсяг платежів за договорами за звітний період;
 • договори, укладені за звітний період, загальна вартість яких перевищує 1 мільйон гривень;
 • стан виконання договорів, укладених за попередні звітні періоди, які продовжують виконуватися, загальна вартість яких перевищує 1 мільйон гривень.

Подібний перелік інформації для оприлюднення також визначений для підприємств, установ, організацій у разі використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування та коштів Пенсійного фонду.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель