Очистити

МЕРТУ надало роз’яснення щодо правильності відображення у річному плані закупівлі, розпочатої в минулому році на поточний рік

Редакція
21
20 Березня 2015
21
20 Березня 2015

Статтею 4 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон) вказано, що закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

При цьому ані зазначена норма Закону, ані Інструкція щодо заповнення форми річного плану закупівель, затверджена наказом Мінекономрозвитку від 15.09.2014 № 1106, не містять уточнення щодо того, чи має в річному плані закупівель зазначатися процедура, яка буде розпочата в цьому році або буде фінансуватися протягом цього року.

У зв’язку із цим виникла необхідність уточнення: в якому річному плані закупівель, 2014-го чи 2015 року, потрібно зазначати процедуру закупівлі, яка буде розпочата 2014 року (тобто оприлюднено оголошення про проведення процедури закупівлі), але завершено таку процедуру буде 2015-го, відповідно договір про закупівлю також буде укладено та буде фінансуватися в 2015 році?

На це запитання редакція журналу отримала відповідь, з якою знайомимо вас нижче.

Витяг з роз’яснення Мінекономрозвитку № 3302-05/2594-07 від 28.01.2015 
Частиною четвертою статті 11 Закону передбачено, що однією з функцій комітету з конкурсних торгів є планування проведення процедур закупівель.
Закупівля здійснюється відповідно до річного плану (частина перша статті 4 Закону). Відповідно до пункту 12 частини першої статті 8 Закону Мінекономрозвитку розроблено форми документів у сфері державних закупівель, які затверджено наказом від 15.09.2014 № 1106 (далі — Наказ).
Наказом затверджено, зокрема форму річного плану закупівель та Інструкцію щодо її заповнення (далі — Інструкція).
Форма річного плану закупівель містить колонки, в яких зазначається інформація, а саме: у колонці 5 указується місяць поточного року, у якому замовник планує розпочати відповідну процедуру закупівлі (пункт 7 Інструкції).
При цьому, оскільки Законом та нормативно-правовими актами, розробленими на його виконання, не визначено яким чином замовнику необхідно відображати закупівлю на наступний рік, замовник може відобразити таку закупівлю або в річному плані закупівель поточного року, або наступного.

Коментар від редакції:

Отже, з даного роз’яснення стає зрозуміло, що ані чинне законодавство, ані роз’яснення Мін економрозвитку не визначають чітких вимог щодо зазначення закупівлі, розпочатої в минулому році на поточний у річному плані на конкретний рік.

Отже, замовник може самостійно визначитися з доцільністю внесення певної закупівлі до річного плану відповідного року.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель