Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) залежно від очікуваної вартості процедури закупівлі поділяється на два типи відкритих торгів:
- Закупівлі, очікувана вартість яких перевищує суму, еквівалентну для товарів та послуг — 133 тис. євро, для робіт — 5 150 тис. євро («міжнародні», «європейські» торги).
- Закупівлі, за якими очікувана вартість не перевищує зазначені межі суми, назвали «українськими торгами», «звичайними торгами».
Основною відмінністю між «українською» та «міжнародною» процедурою закупівлі є те, що в «міжнародних» замовник розглядає тендерні пропозиції учасників до проведення аукціону. І до аукціону допускають лише ті пропозиції, що відповідають вимогам тендерної документації замовника. В «українських» торгах навпаки: після аукціону замовник розглядає найбільш економічно вигідну пропозицію та в разі відсутності підстав для відхилення тендерної пропозиції такого учасника визначає його переможцем або відхиляє таку пропозицію на підставах, визначених частинами 1 та 2 статті 30 Закону, та розглядає наступну цінову пропозицію.«Міжнародну» процедуру закупівлі можна умовно розділити на такі етапи:
- Оголошення з публікацією англійською мовою.
- Подання пропозицій.
- Розгляд (прекваліфікація) пропозицій учасників.
- Оскарження результатів прекваліфікації.
- Аукціон (редукціон).
- Визначення переможця.
- Оскарження рішення про визначення переможця.
- Укладення договору про закупівлю.
Оголошення процедури закупівлі з публікацією англійською мовою
На першому етапі «євроторгів» усе відбувається майже так, як і в «українських» торгах. Замовник оприлюднює оголошення про проведення процедури закупівлі, додатково заповнюючи...