Заступник генерального директора ДП «Прозорро» про локалізацію в електронному каталозі, зокрема під час купівлі генератора

Наталія Шимко
408
15 Листопада 2023
Заступник генерального директора ДП «Прозорро» про локалізацію в електронному каталозі, зокрема під час купівлі генератора
408
15 Листопада 2023

Часто в електронному каталозі можна побачити запит пропозиції постачальника при купівлі такого товару, як генератор. Де вказуються вимоги щодо локалізації? У проєкті договору про закупівлю? І які підтвердні документи повинен надати учасник? Поговоримо про це далі.

Згідно з положеннями пункту 3 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), замовники під час здійснення публічних закупівель певних визначених товарів зобов’язані дотримуватись вимог пункту 6-1 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі».

Це означає, що під час закупівлі, наприклад, дизельного генератора на суму більше 200 тис. грн замовники, незалежно від способу придбання такого товару (відкриті торги з особливостями, запит пропозицій чи укладення договору без використання електронної системи), мають враховувати вимоги щодо необхідності підтвердження ступеня його локалізації.

Для закупівель понад порогові межі, визначені міжнародними угодами з публічних закупівель, замовникам дозволяється придбати як локалізований товар, так і товар походженням з країн, з якими укладено такі угоди. Якщо ж очікувана вартість закупівлі менша визначених меж — лише локалізований товар.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану