Замовнику, може, перевіриш свою закупівлю на наявність ризиків?

Ганна Довгая
2423
21 Липня 2023
Замовнику, може, перевіриш свою закупівлю на наявність ризиків?
2423
21 Липня 2023

Нещодавно ДП «Прозорро» анонсувало корисний інструмент, який дозволяє перевірити замовника та його закупівлі на наявність ризик-індикаторів. Що з того? Щонайменше варто знати, що наявність у закупівлі таких ризиків впливає на вірогідність моніторингу від Держаудитслужби. Далі — детальніше.

Як перевірити замовника/закупівлю на спрацювання ризик-індикаторів?

Для того щоб з часом не загубити посилання на таку перевірку, ми на цьому порталі в розділ «Інструменти» додали інструмент «Перевірка закупівлі на наявність ризик-індикаторів»:

Після вдалого переходу введіть код ЄДРПОУ замовника, якого бажаєте перевірити:

Вибирайте потрібну закупівлю та тисність на три крапки:

Після натискання ви зможете побачити ризик-індикатори:

Індикатори ризиків у закупівлях

Наказом Мінекономіки від 28.10.2020 № 647 затверджено:

  • Методику визначення автоматичних індикаторів ризиків;
  • Перелік автоматичних індикаторів ризиків;
  • Порядок застосування автоматичних індикаторів ризиків.

Ризик-система щодня здійснює автоматичний розрахунок індикаторів за процедурами закупівель, які проводяться замовниками в електронній системі закупівель, та формує відповідну чергу закупівель для перевірки контролюючими органами. Ризик-система після спрацювання одного або кількох індикаторів за окремою закупівлею автоматично здійснює підрахунок загальної умовної ваги індикаторів.

У разі спрацювання індикатора (індикаторів) за конкретною закупівлею (або окремим лотом) та залежно від загальної умовної ваги цих індикаторів ризик-система закупівель автоматично присвоює процедурі закупівлі один із таких рангів ризику:

Кожній закупівлі, щодо якої спрацювали індикатори, ризик-система присвоює середньозважену умовну вагу, яку визначено з урахуванням загальної умовної ваги та очікуваної вартості процедури закупівлі у відповідному рангу ризику.

Ризик-система заносить до персонального кабінету в чергу з кожного рангу ризику фіксований відсоток процедур закупівель, що мають найвищу середньозважену умовну вагу:

  • з 1 рангу ризику — 100 відсотків;
  • з 2 рангу ризику — 70 відсотків;
  • з 3 рангу ризику — 50 відсотків.

Процедури закупівель ризик-система автоматично розташовує в черзі пропорційно, починаючи від процедур, що віднесені до 1 рангу ризику та мають найбільшу середньозважену умовну вагу, тому під час обрання Держаудитслужбою процедур закупівель для здійснення моніторингу насамперед вони обирають процедури закупівлі, що мають найвищий пріоритет у черзі.

Бажаємо «мирних» закупівель та користуйтесь за потреби прикладами:

Читайте ще статтю «Чи вправі Держаудитслужба моніторити закупівлі без використання ЕСЗ, здійснені до 19.05.2023?».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО