Вебінар: як пройти кваліфікацію до реєстру локалізованих товарів

Редакція
581
19 Грудня 2022
Вебінар: як пройти кваліфікацію до реєстру локалізованих товарів
581
19 Грудня 2022

З 14.07.2022 почав діяти пункт 61 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) щодо встановлення ступеня локалізації певних товарів, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень.

Хто повинен внести товар у «перелік локалізованих»? Заявка до такого переліку разом із калькуляцією собівартості товару в поточному році подається безоплатно виробником товару в електронній формі шляхом заповнення електронних форм з окремими полями на вебпорталі Уповноваженого органу з питань закупівель (далі — вебпортал) з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (далі — електронний підпис) керівника виробника товару або уповноваженої ним особи.

Хто такий виробник? Наприклад, у пункті 4 статті 1 Закону України «Про захист прав споживачів» встановлено, що виробник — суб’єкт господарювання, який: виробляє товар або заявляє про себе як про виробника товару чи про виготовлення такого товару на замовлення, розміщуючи на товарі та / або на упаковці чи супровідних документах, що разом з товаром передаються споживачеві, своє найменування (ім’я), торговельну марку або інший елемент, який ідентифікує такого суб’єкта господарювання; або імпортує товар.

У якому порядку потрібно підтверджувати локалізацію товару? Із врахуванням постанови Кабміну від 02.08.2022 № 861 «Про затвердження порядків підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів та проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва», що набула чинності 04.08.2022.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО