Щодо аномально низької ціни під час воєнного стану

Катерина Плашенко
324
10 Червня 2022
Щодо аномально низької ціни під час воєнного стану
324
10 Червня 2022

Питання передплатника порталу:

  • Добрий день. Підкажіть, будь ласка. Ми оголосили під час воєнного стану відкриті торги по предмету закупівлі рукавички з очікуваною вартістю товару 8 грн за пару. Один з учасників запропонував ціну 2,9 грн за пару, та ця ціна є аномально низькою. Як краще діяти в цьому випадку: просто відмінити торги або очікувати на обґрунтування від цього учасника? Аналіз ринку по предмету закупівлі здійснювали 2 тижні тому, ціна була від 5-8 грн.

Відповідь редакції порталу RADNUK.COM.UA:

  • Вітаю! Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 1 Закону «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) аномально низька ціна тендерної пропозиції — ціна / приведена ціна найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є меншою на 40 або більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни / приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону, та / або є меншою на 30 або більше відсотків від наступної ціни / приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону.

Згідно з частиною 14 статті 29 Закону учасник, який надав найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію, що є аномально низькою, повинен надати протягом одного робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції обґрунтування в довільній формі щодо цін або вартості відповідних товарів, робіт...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану