Позиція АМКУ щодо викладення замовником під час внесення змін нової редакції тендерної документації із закресленими даними

Олег Підгірський
763
28 Березня 2024
Позиція АМКУ щодо викладення замовником під час внесення змін нової редакції тендерної документації із закресленими даними
763
28 Березня 2024

Відповідно до пункту 54 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), замовник має право з власної ініціативи або в разі усунення порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон), або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації. У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель, а саме в оголошенні про проведення відкритих торгів, таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше чотирьох днів.

Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом зі змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Зміни до тендерної документації у машинозчитуваному форматі розміщуються в електронній системі закупівель протягом одного дня з дати прийняття рішення про їх внесення.

Нагадаю, що останнім реченням абзацу 2 частини 2 статті 23 Закону в редакції до 19.04.2020 визначалось, що положення тендерної документації, до яких вносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації. Водночас чинними нормами закупівельного законодавства такої норми не встановлено. Проте трапляються випадки, коли замовники при внесенні змін до умов закупівлі оприлюднюють нову редакцію тендерної документації із закресленими даними.

У публікації порталу RADNUK.COM.UA «Лист Мінекономіки від 11.01.2024 щодо розробки ДП „Прозорро“ та питання розміщення в ЕСЗ змін до ТД. Огляд» ми проаналізували роз’яснення Уповноваженого органу щодо питання викладення закреслених даних у новій редакції документації під час внесення змін.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО