Оголошення про оборонні закупівлі: у які терміни надсилати; куди надсилати; чи готувати протокол?

Ганна Довгая
3036
19 Травня 2023
Оголошення про оборонні закупівлі: у які терміни надсилати; куди надсилати; чи готувати протокол?
3036
19 Травня 2023

У цій статті висловимось з приводу оборонних закупівель, а саме щодо таких питань:

  • У які терміни надсилати оголошення про оборонні закупівлі: до/після/під час проведення закупівлі?
  • Куди потрібно надсилати оголошення про оборонні закупівлі: на майданчик чи в ДП «Прозорро»?
  • Чи готувати протокол про оголошення оборонної закупівлі?

У які терміни надсилати оголошення про оборонні закупівлі: до/після/під час проведення закупівлі?

Пунктом 8 особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1275 (далі — Постанова № 1275 та Особливості відповідно), зокрема, встановлено, що під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин) державний замовник:

  1. готує оголошення про закупівлю, у якому зазначається інформація згідно з додатком 2 до Постанови № 1275,
  2. надсилає його для оприлюднення відповідно до пункту 1 частини 3 статті 30 Закону про оборонні закупівлі, а саме протягом одного робочого дня до дати розміщення оголошення про закупівлю надсилає таке оголошення для оприлюднення адміністратором електронної системи закупівель на вебпорталі уповноваженого органу з питань закупівель та / або в електронній системі закупівель.

Тому у статті «Жахи звітування по оборонних закупівлях: розбираємося з публікацією оголошення» ми акцентували увагу, що відтепер державному замовнику необхідно обов’язково сформувати та надіслати оголошення відповідно до додатка 2 до Постанови № 1275, щоб дотриматись вимог законодавства.

Вищезазначені норми не містять чіткої вказівки щодо того, що таке оголошення має бути надіслане умовно до моменту укладення договору чи, навпаки, як передумова закупівлі до визначення переможця / контрагента / постачальника. Маємо тезу «під час здійснення закупівель».

Тож, допоки не буде відповідних роз’яснень Уповноваженого органу (станом на 17.05.2023 роз’яснення з даного приводу відсутні), дотримуємось думки, що таке оголошення має бути надіслане після затвердження переліку з обсягами закупівель для потреб оборони, оскільки, аналізуючи форму додатка 2 до Постанови № 1275, можемо дійти  думки, що це своєрідний аналог річного плану закупівель. Рекомендуємо не затягувати відправку оголошення до адміністратора електронної системи закупівель та надсилати його до моменту укладення договору.

Також можете переглянути приклад оголошення про закупівлю для потреб оборони згідно з додатком 2 до Постанови № 1275.

Нагадаємо: законодавчо встановлено, що оборонні закупівлі не включаються до річного плану. Працюємо згідно з переліками з обсягами закупівель:

Куди потрібно надсилати оголошення про оборонні закупівлі?

Увага! Станом на 23.05.2023 ДП “Прозорро” повідомило, що:

Порядок оприлюднення оголошень змінено. Відтепер публікація оголошень відповідно до статті 30 Закону України « Про оборонні закупівлі» на порталі, здійснюється шляхом заповнення Замовниками відповідної форми.

Всі оголошення будуть відображатись за посиланням.

Для того, аби заповнити дану форму, надсилайте лист з Вашої офіційної електронної адреси на нашу скриньку feedback@prozorro.ua, і ми данамо всю необхідну інформацію.

Раніше оголошення про оборонні закупівлі потрібно було надсилати до адміністратора електронної системи закупівель – ДП «Прозорро», а саме на електронну адресу feeedback@prozorro.ua. Після відправки оголошення на електронну адресу feeedback@prozorro.ua ДП «Прозорро» протягом одного робочого дня оприлюднювало отримане оголошення в розділі «Новини» (див. Рис. 1).

Рис. 1

Також на сайті prozorro.gov.ua є окремий розділ для рамкових угод, який так і називається «Рамкові угоди для потреб оборони»:

Рис. 2

Чи потрібно затверджувати оголошення протоколом?

Вважаємо, що складати протокол про оголошення оборонної закупівлі згідно з пунктом 8 Особливостей оборонних закупівель законодавчого обов’язку немає. Постанова № 1275 чітко не встановлює такого обов’язку.

Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою. Утім, у цьому випадку уповноважена особа рішень не приймає, а виконує норми Постанови № 1275. До оголошення оборонної закупівлі за пунктом 8 Особливостей рішення приймає саме керівник/інша уповноважена на те особа під час затвердження переліку з обсягами відповідних закупівель.

Бажаємо легких та ефективних закупівель!

Передплатники порталу Радник за потреби можуть скачати приклад протоколу про оприлюднення / неоприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель та перечитати такі статті:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО