Найважливіше на закупівельному фронті (до 24.03.2023)

Лілія Груздо
1105
25 Березня 2023
Найважливіше на закупівельному фронті (до 24.03.2023)
1105
25 Березня 2023

Група компаній «Радник» підготувала для вас найважливіше за цей тиждень, щоб ви мали відповіді на всі  важливі питання:

  • Як закупити природний газ на період з 01.04.2023 до 31.12.2023 і не порушити вимоги Особливостей здійснення публічних закупівель? У статті «Закупівля природного газу на квітень — грудень 2023 року: сім порад для вдалого проведення закупівлі та зразки документів» розказано, як може діяти бюджетна установа для того, щоб отримувати природний газ за пільговою ціною від ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”». Але що робити, якщо замовник вчасно не укладе договір про закупівлю? Пояснюємо в статті «Постачання газу постачальником „останньої надії“ в період після 31.03.2023: захищені споживачі не залишаться без постачання».
  • Відповідно до пункту 9 Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, що затверджені Постановою № 1275, державні замовники здійснюють закупівлю товарів, визначених у додатку до особливостей, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. гривень, за рамковими угодами для потреб оборони (далі — рамкова угода) відповідно до цих особливостей. Закупівлі за рамковими угодами здійснюються за наявності двох умов: здійснюється закупівля товарів, вказаних у додатку до особливостей, та якщо вартість предмета закупівлі становить більше 200 тис. грн. Детально — у статті «Алгоритм здійснення оборонних закупівель без використання ЕСЗ за рамковими угодами».
  • Предмет закупівлі з ремонту автомобіля може називатись, приміром, просто як ремонт автомобіля / технічне обслуговування автомобіля тощо, але не поточний ремонт автомобіля. Якщо вартість запчастин у предметі закупівлі менша, ніж вартість ремонту, то уповноваженій в електронній системі в полі «Вид предмета закупівлі» варто вибрати «Послуги». Під час формування технічного завдання в такому випадку слід передбачати, що витрати на товари у складі послуг будуть становити не більше 50 % від загальної очікуваної вартості. Якщо вартість запчастин у предметі закупівлі більша, ніж вартість ремонту, то уповноваженій в електронній системі в полі «Вид предмета закупівлі» варто вибрати «Товари». При формуванні технічного завдання в такому випадку слід передбачати, що витрати на послуги у складі предмета закупівлі як товару будуть становити не більше 50 % від загальної очікуваної вартості.
  • Як правильно провести закупівлю з організації харчування в закладах освіти, враховуючи всі особливості послуги з харчування. Які вимоги до учасників встановлювати, як правильно визначити предмет закупівлі та оформити тендерну документацію? Про це та про інші особливості здійснення таких закупівель докладно розказано у статті «Нагодувати дітей якісно і без порушень закупівельного законодавства. Як правильно провести закупівлі з організації харчування в закладах освіти».
  • Інформація про ціну в електронній та документальній формі тендерної пропозиції учасника відрізняється. Чи підлягає відхиленню така пропозиція? Чи потрібно вимагати від учасника додаткові документи, що повинні містити інформацію про ціну пропозиції, у той час коли така ціна зазначається в електронній системі? Колегія наголошує на необхідності брати до уваги ціну пропозиції, зазначену саме в електронному полі. Докладно про розгляд таких випадків з точки зору двох позицій Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель читайте у статті «Інформація про ціну в електронній формі та документальній відрізняється: практика АМКУ».

Редакція порталу «Радник» вже сформувала зразки документів відповідно до останніх змін. На цьому тижні розмістили для вас 28 актуальних зразків з урахуванням змін — Зразки від Радника (4 протоколи по оборонці, шпаргалки та 10 оновлених протоколів і 10 обґрунтувань по пункту 13 Особливостей).

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО