Найголовніше за тиждень (до 15.11.2024)

Лілія Груздо
408
16 Листопада 2024
Найголовніше за тиждень (до 15.11.2024)
408
16 Листопада 2024

Цього тижня продовжуємо розбиратися з машиночитаним форматом, також з’ясували, який договір буде початковим у разі укладання додаткової угоди на початку року, як визначити очікувану вартість на закупівлю електричної енергії, хто такі споживачі групи «А» та групи «Б» і чи потрібно оприлюднювати ціни на матеріальні ресурси у разі укладання договору на додаткові роботи відповідно до пункту 13 Особливостей.

  • Машиночитаний формат — це будь-який формат, який дозволяє користувачу одразу отримати дані, без необхідності додаткових перетворень. Це форма подання даних, придатних до автоматичного або автоматизованого використання. Формат даних, структурований таким чином, що дає змогу ідентифікувати, перетворювати та отримувати конкретні дані, включаючи окремі факти та їх внутрішню структуру, без участі людини. Яким чином та у якому форматі замовникам відтепер потрібно оприлюднювати договір та додатки до нього, розбираємося у статті «Все про машиночитаний формат у публічних закупівлях».
  • Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено можливість укладання додаткової угоди на початку року в розмірі 20 відсотків від суми, визначеної в початковому договорі. Ми вже з’ясували раніше, що під час укладання таких угод замовник обов’язково повинен проводити на початку року саме відкриті торги. У статті «Продовження дії договору на 20 відсотків: від якої суми рахувати?» розглянули, який договір вважати початковим та від якої суми відраховувати 20 %.
  • При формуванні тендерної документації на закупівлю електричної енергії, з метою правильного формування інформації про необхідні технічні характеристики предмета закупівлі, а також для визначення у проєкті найбільш доцільного порядку розрахунків з постачальником, замовникам необхідно вказувати у тендерній документації інформацію про площадки комерційного обліку, зокрема те, до якої групи ці площадки належать. До групи «А» або групи «Б» відносять не споживачів електричної енергії, а їхні площадки комерційного обліку. Один споживач може мати декілька площадок обліку, які належать до різних груп. Для того щоб допомогти замовникам розібратися з площадками комерційного обліку групи «А» та групи «Б», підготували статтю «Хто такі «споживач групи „А“» і «споживач групи „Б“».
  • Відомо, що істотні умови договорів про закупівлю не можуть змінюватися після їх підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, визначених пунктом 19 Особливостей. Але чи повинен замовник, укладаючи договір про закупівлю додаткових робіт згідно з підпунктом 8 пункту 13 Особливостей, оприлюднювати інформацію щодо цін на матеріальні ресурси? Відповідь на це запитання ви знайдете у статті «Закупівля додаткових робіт згідно з підпунктом 8 пункту 13 Особливостей: чи застосовувати норми „прозорого будівництва“?».
  • При плануванні закупівлі та розрахунку очікуваної вартості електричної енергії на 2025 рік замовникам рекомендується планувати таку закупівлю, зокрема визначити плановий обсяг закупівлі електричної енергії, розрахувати ціну та проаналізувати динаміку ринку, а також врахувати діючий тариф на послуги з передачі електричної енергії на запланований місяць оголошення процедури закупівлі, затверджений НКРЕКП для оператора системи передачі у встановленому порядку при здійсненні закупівлі електричної енергії з послугою з передачі електричної енергії без послуги з розподілу електричної енергії. Детально описали усі аспекти визначення очікуваної вартості на закупівлю електричної енергії у статті «Тариф на послуги з передачі електричної енергії та як його врахувати для закупівель на 2025 рік».

Нагадуємо, що кожен передплатник порталу має можливість скористатися шпаргалкою щодо реєстрації зобовʼязань за договорами з урахуванням вимог щодо оприлюднення інформації про ціни на матеріальні ресурси.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО