Найголовніше за тиждень (до 13.09.2024)

Лілія Груздо
561
14 Вересня 2024
Найголовніше за тиждень (до 13.09.2024)
561
14 Вересня 2024

Цього тижня розглянемо питання планування закупівель на 2025 рік, визначення джерела фінансування, як використовувати кошти субвенцій з державного бюджету, які нові поля з’явилися в електронній системі та що робити, якщо інформація в тендерній документації та в електронному полі відрізняється.

  • Згідно з пунктом 14 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ № 1178 від 12.10.2022 (далі — Особливості), закупівля відповідно до цих особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Запланована закупівля, незалежно від її вартості, включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону. Як спланувати проведення закупівель у 2025 році, детально розказали у статті «Планування закупівель на 2025 рік».
  • Кошти для здійснення закупівель можуть мати різне походження, іншими словами, бувають різні джерела фінансування. Непоодинокі випадки, коли для здійснення однієї закупівлі застосовуються кошти одночасно з різних джерел фінансування. Для того щоб правильно відобразити цю інформацію під час оприлюднення закупівлі в електронній системі, радимо ознайомитися зі статтею «Джерело фінансування закупівлі».
  • Абзацом 2 пункту 3 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082, визначено, що в разі, якщо інформація, розміщена в електронній системі закупівель шляхом завантаження документів, містить відомості, що відрізняються від тих, які розміщені шляхом заповнення електронних полів, автентичною вважається інформація, розміщена шляхом заповнення електронних полів. Якщо умовами тендерної документації передбачена одна кількість позицій, а в електронній системі закупівель інакша, чи допустима така ситуація і чи можна в такому випадку зважати виключно на інформацію в електронному полі, розповідаємо у статті «Як бути, якщо інформація про кількість товару в ТД та ЕСЗ різна».
  • Інформація про кількість товару та місце його постачання (для товару) або місце, де повинні бути виконані роботи чи надані послуги, їх обсяги (для робіт або послуг), також про строки постачання товарів, виконання робіт, надання послуг передбачається замовником в тендерній документації. Та для учасника також є важливою інформація стосовно умов постачання, яка не завжди знаходить своє місце в тендерній документації. Відтепер питання з умовами постачання товарів вирішено шляхом додавання в електронній системі додаткового поля. Чи є це поле обов’язковим для заповнення та як саме описати такі умови, детально розказали у статті «Поле „Умови доставки“ в закупівлях Prozorro з 02.09.2024».
  • У нормативно-правових актах КМУ, якими визначається порядок і умови надання та використання субвенцій, встановлюються: головний розпорядник; напрями, на які може бути використано кошти субвенції та на які не допускається їх використовувати; порядок перерахування коштів органами Казначейства; здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за рахунок субвенції та інше. Залежно від спрямування субвенції головними розпорядникам цих коштів можуть бути: Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та інші органи виконавчої влади. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства. Як правильно застосувати субвенції, розібралися у статті «Використання коштів субвенцій із державного бюджету: особливості та нюанси закупівель».

Наостанок зазначимо, що передплатники порталу мають можливість завантажити зразки документів, зокрема Додаток 1 до ТД (Перелік документів та/або інформації, які подаються Учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції) (електрична енергія).

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО