Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1275 «Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» (далі — Особливості здійснення оборонних закупівель) передбачено на період дії правового режиму воєнного стану в Україні зупинити дію пунктів 64–67 Порядку планування, формування, особливостей розміщення, коригування оборонних закупівель, здійснення контролю та звітування про їх виконання, а також оприлюднення інформації про оборонні закупівлі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2021 № 363 «Питання оборонних закупівель» (далі — Порядок, затверджений Постановою № 363).
Далі розберемось, яким чином це вплинуло на оборонні закупівлі.
Розглянемо детально пункти 64–67 Порядку, затвердженого Постановою № 363, дію яких призупинили:
щомісяця до 5 числа головному органу у сфері планування оборонних закупівель за встановленою ним формою інформацію про укладені державні контракти (договори);
щокварталу до 10 числа наступного місяця Мінфіну та головному органу у сфері планування оборонних закупівель звіт про використання бюджетних коштів, передбачених для фінансування таких закупівель.
65. {Дію пункту 65 зупинено на період дії правового режиму воєнного стану в Україні згідно з Постановою КМ № 1275 від 11.11.2022} Державні замовники та виконавці державних контрактів (договорів) подають Держстату звіт про стан виконання таких державних контрактів (договорів) за трирічним планом закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями:
щомісяця — про поставку (закупівлю) товарів, виконання робіт і надання послуг;
щокварталу — про виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, будівництво об’єктів і споруд оборонного призначення, створення і нарощення існуючих виробничих потужностей для виготовлення товарів оборонного призначення.
66. {Дію пункту 66 зупинено на період дії правового режиму воєнного стану в Україні згідно з Постановою КМ № 1275 від 11.11.2022}Держстат не пізніше 30 числа місяця, що настає за звітним періодом, подає Кабінетові Міністрів України і головному органу у сфері планування оборонних закупівель зведену інформацію про стан виконання державних контрактів (договорів) за зведеним трирічним планом закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями.
67. {Дію пункту 67 зупинено на період дії правового режиму воєнного стану в Україні згідно з Постановою КМ № 1275 від 11.11.2022}Головний орган у сфері планування оборонних закупівель аналізує отриману інформацію та щокварталу до 20 числа наступного місяця подає Кабінету Міністрів України інформацію про стан виконання зведеного трирічного плану закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями, яка повинна містити відомості про:
— використання бюджетних коштів, передбачених для фінансування зведеного трирічного плану закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями;
— виконання державних контрактів (договорів) на поставку (закупівлю) озброєння, військової і спеціальної техніки, виконання робіт і надання послуг з ремонту та модернізації товарів оборонного призначення, а також виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт із зазначенням строку початку та завершення, запланованого та фактичного обсягу фінансування, зокрема за звітний період, за кожною з таких робіт.
Отже, на період дії правового режиму воєнного стану державні замовники не готують зведеного трирічного плану закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями і не звітують по ньому. Також державні замовники та виконавці державних контрактів (договорів) не подають Держстату звіт про стан виконання таких державних контрактів (договорів) за трирічним планом закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями.
Також пунктом 5 Особливостей здійснення оборонних закупівель передбачено, що зведений трирічний план закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями не складається та не подається на затвердження Кабінетові Міністрів України. Пропозиції до проєкту зведеного трирічного плану закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями подаються державними замовниками Мінстратегпрому протягом трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.
Трирічний план закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення не складається та не затверджується.
Подання та оприлюднення інформації, передбаченої частинами другою та третьою статті 15 Закону України «Про оборонні закупівлі» № 808-ІХ від 17.07.2020 (із змінами, внесеними згідно із Законом
№ 2526-IX від 16.08.2022), здійснюється протягом трьох місяців з дня припинення чи скасування правового режиму воєнного стану в Україні.
Статті за темою:
- «Нова постанова по оборонних закупівлях № 1275: хто може нею користуватися?»;
- «До кінця 2022 року оборонні закупівлі здійснюються без процедур».
Також для оборонних закупівель створено окремий розділ із корисними зразками документів, користуйтесь!