Мінекономіки про калькуляцію витрат при здійсненні оборонних закупівель

Катерина Плашенко
2947
16 Січня 2023
Мінекономіки про калькуляцію витрат при здійсненні оборонних закупівель
2947
16 Січня 2023

15.11.2022 набула чинності постанова № 1275 від 11.11.2022 «Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» (далі — Постанова № 1275). Постановою № 1275 затверджено особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану (далі — Особливості оборонних закупівель).

За нагоди ознайомтеся зі статтею «Чотири проблемні питання, що стосуються оборонних закупівель».

При цьому абзацом 2 пункту 8 Особливостей оборонних закупівель передбачено, що Державні контракти (договори) укладаються державними замовниками з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 335 «Деякі питання здійснення оплати товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану» (Офіційний вісник України, 2022 р., № 26, ст. 1419) (далі — Постанова № 335). У замовників в оборонній сфері виникають питання. Група компаній «Радник» звернулася до Міністерства економіки України як Уповноваженого органу, який здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері закупівель, за роз’ясненням. У запиті, зокрема, зазначено:

«Пунктом 1 частини 1 Постанови № 355 передбачено, що на період воєнного стану ціна на постачання товарів, виконання робіт та надання послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони України визначається на підставі калькуляції витрат, сформованої виконавцем державного контракту (договору). При цьому під час розрахунку ціни враховуються всі податки та збори, загальновиробничі, адміністративні, операційні та інші витрати виконавця, пов’язані з виготовленням товарів, виконанням робіт та наданням послуг.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО