Які істотні умови договору повинні бути, якщо застосовуємо пункт 9 Особливостей № 1275? Що врахувати оборонцям

Дімова Наталія
773
12 Вересня 2023
Які істотні умови договору повинні бути, якщо застосовуємо пункт 9 Особливостей № 1275? Що врахувати оборонцям
773
12 Вересня 2023

Відповідно до частини першої статті 30 Закону України «Про оборонні закупівлі» (далі — Закон про оборонні закупівлі) Кабінетом Міністрів України визначаються особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану.

На виконання вимог цього пункту прийнято постанову КМУ від 11.11.2022 № 1275 «Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану», якою і затверджено такі особливості (далі — Особливості, Постанова № 1275).

Наразі в Особливостях встановлено випадки, коли замовник може здійснювати придбання товарів і послуг оборонного призначення без застосування конкурентних процедур закупівель. При цьому законодавець станом на початок вересня 2023 року не надав роз’яснень щодо особливостей таких договорів та не встановив вимог до них.

Далі пропоную розібрати, які особливості, умови договору потрібно врахувати замовникам оборонної сфери, якщо вони бажають укласти договір без застосування конкурентних процедур закупівель (далі — договір) при наявності відповідних законодавчих передумов для його укладення.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану