Як «поставити крапку» у звітуванні при невиконанні зобов’язань / оскарженні?

Наталія Чабан
580
13 Грудня 2021
Як «поставити крапку» у звітуванні при невиконанні зобов’язань / оскарженні?
580
13 Грудня 2021

Напередодні нового року своєчасне звітування про виконання за усіма договорами про закупівлю (далі — звітування) залишається одним із основних завдань замовника. Для тих, хто тільки крокує в даному напрямку, пропонуємо до уваги декілька поширених ситуацій (завершення строку дії договору про закупівлю без його виконання, оскарження тощо), наявність яких ставлять під сумнів саму можливість здійснення такого звітування.

Враховуючи наявність суттєвих адміністративних стягнень у зв’язку з пропущенням строків звітування та для з’ясування спірних питань, варто дізнатися позицію Уповноваженого органу.

Як один із прикладів нестандартної ситуації розглянемо запит АТ «У», оприлюднений на порталі Уповноваженого органу за № 1233/2021. Суть порушеного питання полягає в такому: «Прошу надати роз’яснення, чи поширюються положення пункту 12 частини 1 статті 10 ЗУ “Про публічні закупівлі” на випадки, коли строк дії договору чи строк виконання зобов’язань по договору завершився, але договір не виконано та оскаржено до суду, якщо в пункті 12 вказано лише щодо випадків закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами.

При цьому в частині 9 статті 41 Закону передбачено, що у разі закінчення строку дії договору про закупівлю, виконання договору про закупівлю або його розірвання замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю, тобто закінчення строку дії договору...

Звітування у закупівлях

Публікації, тематикою яких є питання щодо створення та розміщення замовниками інформації згідно Закону України «Про публічні закупівлі»