Продовжуємо відстежувати найсвіжішу інформацію щодо закупівель під час воєнного стану. Цього тижня у нашому дайджесті пропонуємо ознайомитися з таким:
- 22.05.2022 повернено з підписом Президента проєкт Закону про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» (реєстр. № 7389 від 18.05.2022), який затверджує Указ Президента України від 17.05.2022 № 341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» щодо продовження строку дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25.05.2022 строком на 90 діб. Більше — у матеріалі «Воєнний стан продовжено на 90 діб з 25 травня».
- Закупівельна громада може використовувати удосконалений електронний підпис протягом всього періоду воєнного стану та ще шести місяців з дня його припинення чи скасування. Детальніше — «Використання УЕП продовжено: не відхиляємо учасників процедур закупівель на цій підставі».
- Зміни від 24.05.2022 до наказу ДП «Прозорро» № 10 щодо проведення закупівель до 50 тис. грн: тепер замовники для вибору постачальника товарів, надавача послуг чи виконавця робіт можуть використовувати електронну систему закупівель шляхом здійснення закупівель через електронний каталог, у порядку, визначеному законодавством, та / або шляхом здійснення закупівель у порядку, аналогічному до порядку проведення спрощених закупівель, визначеному згідно зі статтею 14 Закону України «Про публічні закупівлі», виключно в частині оголошення, подання пропозицій, звернення за роз’ясненням, звернення з вимогою про усунення порушень, надання відповідей, оцінки, розгляду, відхилення пропозицій, визначення переможця, відміни закупівлі.
Ольга Нечитайло, державна уповноважена Антимонопольного комітету України, у матеріалі «Особливості діяльності АМКУ під час воєнного стану: інтерв’ю з державною уповноваженою Ольгою Нечитайло» рекомендує: «Обираючи алгоритм проведення закупівлі, замовникам варто враховувати реальні обставини у регіоні його діяльності та можливість дотримуватись вимог Закону. Якщо це неможливо, допустимо проводити закупівлі на підставі Постанови № 169, а в усіх інших випадках все ж таки варто застосовувати положення Закону». Утім варто зауважити, що законно керуватися Постановою № 169 на всій території України, оскільки норми Постанови № 169 діють на період воєнного стану, який з 24.02.2022 оголошено на території всіх областей України та м. Києва.
Також група компаній «Радник» розробила приклади скарг, які Колегія, найімовірніше, задовольнить, оскільки зразки розроблені на підставі скарги, яку Колегія задовольнила, а АМКУ у звіті за минулий рік звертав увагу саме на ці рішення : «Зразок скарги, яку обов’язково задовольнить АМКУ» та «Приклад скарги на вимогу замовника щодо місцезнаходження, реєстрації учасника в певному місті (регіоні тощо) та надання висновку ТПП».
Пам’ятайте про санкції! Станом на 20.05.2022 правовий режим тимчасово окупованих територіях України (далі — ТОТ), а отже і всі встановлені ним обмеження щодо господарської діяльності на/з ТОТ, поширюється лише на ті ТОТ, окупація яких розпочалася у 2014 р., а також на надра під цими територіями і повітряний простір над ними. Однак в умовах воєнного стану правовий режим ТОТ та пов’язані з ним обмеження може бути додатково введений на відповідних територіях за рішенням РНБО, що затверджується указом Президента України. Також рішення про поширення обмежень, визначених у статтях 13 та 13-1 Закону № 1207, на території, що визнаються ТОТ за рішенням РНБО, може бути прийняте Кабінетом Міністрів України. Читайте більше у статті «Заборона на торгівлю з тимчасово окупованими територіями (оновлені правила з 07.05.2022)».
Пам’ятаємо також, що на порталі є добірка корисних ресурсів, які ми дбайливо зібрали для вашої зручності у матеріалі «Перелік корисних посилань щодо оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю».
Залишайтеся з нами та бережіть себе та близьких! Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».