Використання УЕП продовжено: не відхиляємо учасників процедур закупівель на цій підставі

Редакція
772
26 Травня 2022
Використання УЕП продовжено: не відхиляємо учасників процедур закупівель на цій підставі
772
26 Травня 2022

Закупівельна громада може використовувати удосконалений електронний підпис протягом всього періоду воєнного стану та ще шести місяців з дня його припинення чи скасування. Станом на дату написання цієї статті воєнний стан в Україні встановлено до 05:30 хв 23.08.2022.

Нагадаємо нормативно-правову базу, яка регулює використання електронного підпису в публічних закупівлях. Так, частиною 3 статті 12 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій / пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Згідно зі статтею 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Відносини, пов’язані з використанням удосконалених та кваліфікованих електронних підписів, регулюються Законом України «Про електронні довірчі послуги».

Пунктом 23 частини 1 статті 1 Закону України «Про електронні довірчі послуги» передбачено, що кваліфікований електронний підпис (далі — КЕП)  — удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. Під час перевірки електронного підпису відображається «тип підпису: кваліфікований» і «тип носія особистого ключа: захищений».

Пунктом 44 частини 1...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану