Чи може бути довідка зі статистики підставою для збільшення ціни

Катерина Плашенко
842
16 Травня 2024
Чи може бути довідка зі статистики підставою для збільшення ціни
842
16 Травня 2024

Зміна ціни за одиницю товару та довідка зі статистики. Нормами Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), передбачена можливість зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку. У наших користувачів нерідко виникає питання, чи можна використовувати довідку з Державної служби статистики України про середні споживчі ціни як підтвердження коливання ціни на ринку. Про це читайте далі.

Зміна ціни за одиницю товару

Зміна ціни за одиницю товару. Відповідно до пп. 2 п. 19 Особливостей істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до п. п. 10 і 13 (крім пп. пп. 13 та 15 п. 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення.

Таким чином, у пп. 2 п. 19 Особливостей йдеться про внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару саме через коливання ціни на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО